Станом на 01.07.2014 року за оперативними моніторинговими даними заборгованість із виплати заробітної плати у Хмельницькому районі складає 8,1 тис. грн. у зв’язку із затримкою перерахування коштів за виконанні роботи.
Протягом січня-червня 2014 року проведено 5 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких розглядалось питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення її виникнення на підприємствах, установах, організаціях району.
Питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати, підвищення її рівня та легалізації «тіньової» заробітної плати щоквартально розглядаються на засіданнях колегії райдержадміністрації.
З метою реалізації заходів, спрямованих на посилення мотивації до праці, зростання рівня доходів працівників щомісячно проводиться моніторинг показників заробітної плати в розрізі підприємств району, який свідчить про тенденцію зростання заробітної плати.
За розрахунковими даними рівень середньої заробітної плати на підприємствах Хмельницького району у травні 2014 року становить 2667,0 грн., що на 174 грн. більше, або на 7,0 % порівняно із відповідним періодом минулого року (2493 грн.) та на 258 грн. більше або на 10,7% у порівняні із січнем 2014 року (2409 грн.). Темп зростання номінальної заробітної плати, відсотків до відповідного періоду минулого року – 107%.
Рівень середньої заробітної плати по Хмельницькому районі становить 95% до середньообласного рівня (2808 грн.) та 77,8% до рівня по Україні (3430 грн.).
З метою соціального захисту працівників та підвищення рівня середньої заробітної плати на підприємствах району, керівників підприємств, фізичних осіб підприємців, у яких низький рівень середньої заробітної плати, заслуховують на засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі. Протягом січня-червня 2014 року відбулося 5 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі на яких розглядалося питання підвищення рівня заробітної плати на підприємствах, у фізичних осіб-підприємців району та заслухано 34 керівники, фізичні особи-підприємці у яких рівень середньої заробітної плати менше мінімального, встановленого чинним законодавством.
З керівниками підприємств, фізичними особами-підприємця району проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальності у разі порушення ними умов чинного трудового законодавства.
Питання підвищення рівня середньої заробітної плати, своєчасної її виплати та легалізації «тіньової» зайнятості протягом січня-червня 2014 році розглянуто на засіданнях виконавчих комітетів та сесіях 13 сільських рад.
Проводяться семінар-наради з суб’єктами господарювання району щодо легалізації «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати, підвищення рівня середньої заробітної плати. У I півріччі 2014 року проведено 3 семінар-наради з керівниками підприємств, фізичними особами-підприємцями району, на які запрошено 130 суб’єктів господарювання району.
Вживаються заходи щодо збільшення охоплення колективно-договірним регулюванням працюючих. Станом на 01.07.2014 року на 273 підприємствах Хмельницького району укладено колективний договір, що на 13 одиниць (105 %) більше, ніж на відповідну дату минулого року (260 підприємств). Колективними договорами охоплено 7578 працівників, що становить 95,9% від кількості працівників на підприємствах, установах, організаціях, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
Протягом січня-червня 2014 року управлінням соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації зареєстровано 17 колективних договорів, з них 3 колективних договори укладено та зареєстровано вперше, до 4 колективних договорів внесено зміни та доповнення. За результатами перевірки колективних договорів на відповідність чинному законодавству виявлено порушення законодавства у 6 колективних договорах.