«Попри складні умови в країні платники вищезазначених районів забезпечували надходження платежів до бюджетів усіх рівнів, за що ми їм дуже вдячні» - зазначив Голова комісії з реорганізації Хмельницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Хмельницькій області – заступник начальника Валерій Коновальчук.
Так, у 2014 році надходження до Зведеного бюджету склали 261,6 мільйонів гривень податків та зборів, відсоток виконання склав 106,8. В тому числі до Державного бюджету надійшло 66,1 мільйонів гривень, темп росту склав 110,1 %. Це на 6 мільйонів більше, ніж у 2013 році. У тому числі до місцевих бюджетів у 2014 році забезпечено надходження у сумі 195,5 млн.грн. При цьому, вдалося досягнути темп росту 109,1%, а виконання індикативного показника склав 110,2%.
На сьогоднішній день у місцевому бюджеті основна складова – це податок з доходів фізичних осіб. Відтак, левову частку надходжень до місцевого бюджету забезпечено надходженнями саме з цього податку. Його збір сягнув 138,3 млн..грн., або 108,1 % виконання. Такий показник є дієвим підтвердженням подальшої легалізації праці. Платники виявляють дедалі більше сумлінності, і відсоток добровільно сплачених податків постійно збільшується.
Слід також зазначити, що крім надходження до місцевих та державних бюджетів, за минулий рік забезпечено надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 335,1 млн.грн. Військового збору надійшло 5,4 млн.грн.
«Це величезний внесок платників податків у казну, бо насамперед це – вчасно отримані пенсії, виплати заробітних плат вчителям та лікарям, соціальні виплати, виплати на підтримку армії, що є вкрай важливим в умовах сьогодення» - відмітив Валерій Миколайович.
Значна увага приділяється роботі по легалізації заробітної плати та виплаті її на належному рівні роботодавцями цих районів. Щотижнево на засідання комісії, наради та зустрічі з даного питання запрошуються керівники підприємств та установ, де керівництво інспекції наголошує на важливості сплати податків та недопущення заборгованості по виплаті заробітної плати найманим працівникам.
Принагідно, хочемо нагадати, що прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014р. №77-VIII, який передбачає цілий ряд штрафних санкцій за порушення трудового законодавства України, так зокрема, штраф у разі виявлення найманих працівників без оформлення трудового договору становитиме 36 540 грн., за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Проте, органи влади та податкова служба не ставлять перед собою за мету якомога більше штрафувати платників податків. Єдина спільна мета – щоб кожен платник усвідомив, і не порушував чинне законодавство та вчинив як гідний громадянин своєї держави, сплативши податок.
Узагальнюючи, додамо, що досягати позитивних результатів роботи, податківцям Хмельницької ОДПІ вдається завдяки налагодженій співпраці з органами місцевої влади та партнерським відносинам із платниками податків. Сьогодні, стратегічні засади Хмельницької ОДПІ є прозорими, відкритими та максимально наближеними до інтересів платників. Стосунки з платниками формуються на дотриманні норм професійної етики та поведінки, умілого спілкування з платниками податків, а від цього залежить і дотримання платниками законодавства і їх ставлення до податкової служби в цілому.
З метою подальшої взаємодії зазначимо наші контакти: приймальня – 670006, громадська приймальня – 20685, електронна скринька: office18@dpa.km.ua
Голова комісії з реорганізації
Хмельницької ОДПІ
ГУ Міндоходів у Хмельницькій області –
заступник начальника В. Коновальчук