121 учасник АТО знайшов роботу завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості Служба зайнятості займає активну позицію щодо повернення до продуктивної зайнятості на ринок праці бійців АТО/ООС. Фахівці центрів зайнятості та філій надають широкий спектр соціальних послуг. Зокрема: 1) консультують та сприяють у пошуку роботи; 2) направляють на громадські або інші роботи тимчасового характеру;
Хмельницька райдержадміністрація звертається з прохання прийняти участь у соціологічному дослідженні, фокус групою якого є жінки, з числа учасників бойових дій. Анкета – соціологічне дослідження доступна за наступним посиланням:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0_3E67Nlr0o-XR94Sb1WWeBfAv-K-ZNXFJ-fF_6U0QjKusA/viewform. Контактна особа та координатор зазначеного проекту - Юрій Горбань, контактний номер телефону: (050) 311-71-81, електронна пошта: gorban@dif.org.ua.
Доводимо до відома про наявність безкоштовної гарячої лінії Громадської організації "Донбас СОС", яка надає консультаційні послуги інформаційного та правового характеру, щодо широкого кола питань стосовно реалізації та захисту прав, свобод та інтересів громадян, постраждалих від збройної збройної агресії Російської Федерації та тимчасової окупації окремих територій держави, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості. Протягом січня-жовтня 2019 року статус безробітного отримали 1078 учасників АТО/ООС, забезпечено роботою – 242. Найбільше колишніх військовослужбовців працевлаштовано у сільському, лісовому та рибному господарствах – 23,3%, у переробній промисловості – 22,5% та державному управлінні й обороні – 13,3%. «Служба зайнятості надає широкий спектр послуг. Кар’єрні радники працюють із кожним шукачем роботи індивідуально, пропонуючи не лише наявні вакансії, але й професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. Цьогоріч 46 осіб із числа учасників АТО виявили бажання пройти навчання за професіями: тракторист-машиніст, охоронник, електрогазозварник, водій тролейбуса тощо», – повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в районах проведення АТО у період її проведення. Хто має право на звернення для отримання статусу? - військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового і начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості. Протягом січня-липня 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 895 демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які набули статус безробітного. Забезпечено роботою 171 учасника АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 43 особи. Найчастіше за послугами до служби зайнятості області звертаються особи цієї категорії віком від 25-29 років (25%); від 30-34 років (15%); від 35-44 років (25%); від 45-60 років (21%). Найбільшим попитом користуються професії: слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів, тракторист, вантажник, охоронник, електрогазозварник, юрисконсульт, експедитор, менеджер зі збуту.
Хмельницька обласна служба зайнятості займає активну позицію щодо повернення до продуктивної зайнятості на ринок праці бійців АТО/ООС. Зокрема, з початку року послугами центрів зайнятості області скористалися 815 демобілізованих військовослужбовців. «Служба зайнятості проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до фаху та кваліфікації. Для кожного бійця наші фахівці розробляють індивідуальний план працевлаштування, надають консультативні послуги з професійної підготовки та підвищення кваліфікації, допомагають у започаткуванні власної справи», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.
Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації. Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432. Для отримання такої послуги необхідно звернутися до міського (районного) управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою. До заяви необхідно додати такі документи: – копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; – копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Напередодні професійного свята - Дня створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, що відзначатиметься 29 липня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак привітав та нагородив найкращих військовослужбовців із різних підрозділів Сил спеціальних операцій. «З першого дня російської агресії бійці цих підрозділів проявили свій героїзм у зоні бойових дій та виконували небезпечні бойові завдання. Вони демонстрували та демонструють найкращий результат фахової підготовки. Я маю усі підстави вважати вас справжньою елітою війська, без будь-яких перебільшень! – наголосив Міністр оборони України Степан Полторак під час церемонії нагородження. Він побажав усім військовослужбовцям ССО перемог, успіхів у нелегкій службі та Миру. «Україна сподівається на вас, оскільки в підрозділах ССО служать кращі із кращих», – зазначив генерал армії України Степан Полторак.
У п’ятницю, 20 липня 2018 року, близько 70 ветеранів, учасників антитерористичної операції, які отримали поранення, каліцтва, контузії або захворювання, зібрались разом на стадіоні Центрального спортивного клубу Збройних сил України. Кожен з них пробував свої сили, щоб увійти до складу Національної команди ветеранів АТО, яка візьме участь у Марафоні морської піхоти США.
Кожен учасник команди має мати поранення або захворювання, отримане в АТО, пройти повний курс лікування та реабілітації та бути фізично готовим долати дистанцію у 10 та 42 кілометри у Сполучених штатах Америки разом із пораненими учасниками бойових дій з різних країн.
19 травня 2018 року в Києві, на стадіоні «Атлет» (пров. Лабораторний, 7-А, найближча станція метро «Печерська»), відбудеться Всеукраїнський турнір з футболу «Кубок Нескорених». Дедлайн подачі заявок – 20 квітня. Пізніше зареєстровані на турнір команди до змагань не допускаються. Участь у змаганнях беруть ветерани й діючі військовослужбовці сектору безпеки й оборони України, а також добровольчих формувань, які отримали поранення, каліцтва, контузії або інші захворювання під час чи внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій в АТО, чи в ході миротворчих операцій за участю України. Змагання проводяться серед учасників за двома категоріями: • особи з ампутацією однієї нижньої кінцівки на будь-якому рівні зі збереженням функції другої кінцівки. Гравці пересуваються за допомогою милиць без патології вестибулярного апарату і збереженням зору; • особи з відсутністю уражень нижніх кінцівок або з частковим пошкодженням нижніх кінцівок, які пересуваються самостійно без додаткових засобів: ходунки, милиці. Допускаються ендопротези кульшових і колінних суглобів без патології вестибулярного апарату і збереженням зору.
Військовослужбовці Збройних Сил України з честю і достоїнством виконують завдання по захисту цілісності та суверенітету України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, сумлінно несуть службу в пунктах постійної дислокації. Багато з них нагороджені державними нагородами, відомчими нагородами Міністерства оборони України та Збройних Сил України. Переважна більшість з них розуміє значимість та важливість завдань, які стоять перед Збройними Силами України, необхідність підтримання високого звання захисника Вітчизни. Багато військовослужбовців героїчно поклали свої життя захищаючи суверенітет та цілісність України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей та продовжують проливати свою кров, подаючи приклад беззастережного та сумлінного служіння Україні.
Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, "Про жертви нацистських переслідувань” передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та особам, на яких поширюються вищезазначені закони. Гроші виплатять із держбюджету. Також деяким ветеранам виплатять одноразову допомогу з місцевих бюджетів за рішенням обласних та міських рад. Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 170 "Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги”, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» у 2018 році передбачено виплати у таких розмірах: 1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 3 685 гривень;