1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу 30 липня затвердив Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів. Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася всеукраїнська селекторна нарада з керівниками областей. Від Хмельниччини участь у селекторі взяли голова ОДА Дмитро Габінет, заступники голови та керівники окремих структурних підрозділів ОДА. Серед питань, які обговорювалися, — організація навчального року 2020/2021 в умовах адаптивного карантину, забезпечення закладів освіти підручниками та використання коштів субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам. «Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці», — наголосив Денис Шмигаль.
Учні району розпочали проходження ЗНО, яке триватиме з 25 червня по 17 липня 2020 року на базі пунктів проведення ЗНО у місті Хмельницькому. При проведені зовнішнього незалежного оцінювання дотримано усіх необхідних протиепідемічних заходів.
Учні здаватимуть наступні предмети за таким графіком:
Математика – 25 червня;
Українська мова та література – 30 червня;
Фізика – 2 липня;
Іспанської, німецької, французької мов – 6 липня;
Міністерство культури та інформаційної політики України у співпраці з Всеукраїнським громадським об’єднанням "Національна асамблея людей з інвалідністю України” розпочало конкурсний відбір учасників пілотного проєкту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти "Мистецька освіта без обмежень”. Метою пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень» є підвищення рівня доступності мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» № 725-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 18 червня 2020 року. Закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби. Документ вносить доповнення до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно з якими у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
10 червня відбулася нарада керівників закладів освіти, яку провела завідувач сектору освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Шеремета. Розглядалися наступні питання: про проходження курсової підготовки з охорони праці працівників закладів освіти, про комплектацію 1 класів та створення умов для роботи НУШ, про організаційні заходи щодо участі випускників 11 класів у ЗНО-2020 року, про проведення комплексних заходів з питань пожежної безпеки у закладах освіти Хмельницького району, про видачу документів про базову загальну середню освіту випускникам 9 класів 2019/2020 н.р. та про проходження курсової підготовки педагогічних працівників в умовах дистанційного навчання.
Новий закон, направлений на протидію булінгу, передбачає чіткий алгоритм дій у випадку цькувань. Алгоритм вирішення проблеми булінгу в школі Погодьтеся, що найдієвіший механізм боротьби з булінгом – це усунення причин його виникнення, а не боротьба з конкретними проявами. Саме для цього необхідно утверджувати доброзичливу атмосферу в школі, швидко реагувати навіть на наймеші конфлікти, розвивати емпатію та емоційний інтелект школярів. Та все ж коли ви стаєте свідком цькування, необхідно діяти впевнено, спираючись на норми законів. Тож вирішення проблеми булінгу загалом може мати такий алгоритм: 1. Повідомлення про булінг. Про те, що у школі відбулося (чи відбувається) цькування може знати чимало осіб, а саме: учні, батьки, вчителі та працівники навчального закладу. Усі вони, а також безпосередні жертви булінгу, повинні повідомити про це керівника навчального закладу. Батьки школярів можуть подати йому заяву про булінг щодо будь-якого члена шкільного колективу, навівши обґрунтовані докази.
28 травня 2020 року на платформі zoom практичним психологом сектору освіти Іриною Стрілецькою було проведено онлайн-зустріч на тему: "Монітиронг роботи практичних психологів освітніх закладів району та ОТГ в умовах карантину".
Також було обговорено ряд питань щодо обліку роботи практичного психолога, ведення документації, завершення навчального року, питання роботи з дітьми пільгових категорій та інклюзії.
Як запровадити профільну освіту не «для галочки», а для учнів: директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля у свої статті поділився думками щодо про впровадження профільної школи. "Запитайте себе: хто та що впливає на вибір випускника майбутньої професії? Відповідь, імовірно, буде такою: учень, батьки, учителі, директор, інформаційна політика на рівні закладу, міста, області, держави. Профільна освіта — явище в освіті не нове, проте не всеохопне. Часто стикаємося і з проблемою формальної профілізації старшої школи, в основі якої — інтереси вчителя, а не учня. Тож і виходить, що навчання у так званих профільних класах не дає учням ґрунтовних знань та практичних навичок. І далі що? А далі вони шукають репетиторів, які заповнюють прогалини у знаннях.
Вишиванка - писанка чудова,
Зірка ясна, співи та вертеп.
Вишита сльозою рідна мова,
Думами дорога через степ.
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучається до свята, одягнувши вишиванку. Українська сорочка-вишиванка. Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії.
З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня. Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав.
13.05 2020 року - директор Центру дитячої та юнацької творчості Олена Пашковська взяла участь в обласній онлайн конференції в режимі Zoom для директорів закладів позашкільної освіти районних, міських та об’єднаних територіальних громад з науково-технічного та художньо-естетичного напрямків. Під час наради розглядалось питання щодо формування мережі закладів на 2020/2021 навчальні роки. Також наголошувалось на необхідності дотримання карантинних вимог щодо запобігання розповсюдження коронавірусної хвороби Covid-19 серед учнів, педагогічних працівників та проведення конкурсів, заходів в онлайн режимі.