Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція "16 днів проти насильства”. Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
З 15 жовтня по 8 листопада на базі Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни та усиновителі. Проводили навчання сертифіковані тренери Наталія Мельник та Тетяна Яцух. Навчання пройшли 3 сім’ї кандидатів у прийомні батьки, 1 сім’я потенційних опікунів, 8 сімей потенційних усиновителів. В рамках виконання Указу Президента України від 30 вересня 2019 року №721/2019 "Про деякі питання забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей” в області активізовано пошук, підбір та навчання кандидатів.
7 листопада в Райківецькій виправній колонії №78 відбулося чергове виїзне засідання спостережної комісії Хмельницької райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Олександр Крупа, члени комісії, адміністрація установи. На порядок денний винесено питання: про розгляд та погодження подань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених, заміною не відбутої частини покарання більш м’яким, громадськими роботами, переведенням до дільниці соціальної реабілітації, а також розгляд питань на дисциплінарній комісії щодо заохочення та оголошення доган засудженим.
08 жовтня відбулося чергове виїзне засідання спостережної комісії Хмельницької райдержадміністрації в Райківецькій виправній колонії №78. Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Олександр Крупа, члени комісії, адміністрація установи. На засіданні розглянули питання пов’язаних із умовно-достроковим звільненням засуджених, заміною не відбутої частини покарання більш м’яким, переведення до дільниці соціальної реабілітації, переведення до установ іншого рівня безпеки, можливістю помилування, а також розгляд питань на дисциплінарній комісії щодо заохочення та оголошення доган засудженим, проведення особистого прийому громадян. Окрім того, члени комісії мали змогу перевірити умови відбування покарань засуджених громадян, медичний заклад, їдальню, шкільну установу.
Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підведено підсумки проведення обласної благодійної акції «Готуємо дітей до школи», яка проводиться 8 рік поспіль напередодні свята першого дзвоника та триває з середини липня місяця по 4 вересня. В акції взяли участь 13 районних, 3 міських, 3 селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднані територіальні громади області (Волочиська, Дунаєвецька, Полонська міська, Меджибізька Чемеровецька селищна, Гуменецька, Маківська, Ганнопільська, Берездівська, Гуківська сільська). Завдяки небайдужим людям та благодійникам надано допомогу 172 сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, вимушених переселенців, учасників антитерористичної операції у вигляді шкільної форми, спортивного одягу, взуття та необхідного приладдя для 575 дітей.
Щороку протягом серпня Хмельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться благодійна акція «Готуємо дітей до школи».
День знань - світле та радісне свято для шкільної дітвори. Проте, для певної частини школярів, які виховуються у родиннах, в яких є матеріальні труднощі воно було б не таким уже й радісним. Адже, у них не вистачає всього необхідного для повноцінного навчання у школі – зошитів, портфелів, канцелярських товарів, одягу, взуття тощо.
Саме в рамках акції «Готуємо дітей до школи» діти з неблагополучних, багатодітних та малозабезпечених сімей Хмельницького району мали змогу отримати шкільний одяг, взуття та шкільне приладдя.
30 липня відбулося чергове виїзне засідання спостережної комісії Хмельницької райдержадміністрації в Райківецькій виправній колонії №78. Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Олександр Крупа, члени комісії, адміністрація установи. На порядок денний винесено питання: про розгляд та погодження подань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених, заміною не відбутої частини покарання більш м’яким, громадськими роботами, переведенням до дільниці соціальної реабілітації. В ході зустрічі члени комісії здійснили обхід території колонії, а також перевірили умови відбування покарань засуджених громадян, кімнати довготривалого перебування, їдальню, шкільну установу, мали змогу побачити пекарню, кухню та кімнати відпочинку для робочого персоналу. Начальник колонії Віктор Туркот розповів і про досягнення і нові зміни в роботі колонії.
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», від 17.05.2012 року №383 «Про внесення змін до положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» при Хмельницькій районній державній адміністрації діє спостережна комісія. Відповідно до розпорядження голови Хмельницької райдержадміністрації від 03.12.2018 № 607/2018-р. «Про утворення спостережної комісії», спостережна комісія складається з 10 членів комісії, з яких 5 членів є представниками громадських організацій, очолює її заступник голови райдержадміністрації О.В.Крупа. Засідання спостережної комісії проводяться по мірі необхідності, але не менше одного разу на місяць. Протягом I півріччя 2019 року спостережною комісією на виконання покладених на неї завдань було проведено 6 засідань, з них 2 засідання було проведено безпосередньо у Райківецькій виправній колонії №78
23 травня відбулося чергове виїзне засідання спостережної комісії Хмельницької райдержадміністрації в Райківецькій виправній колонії №78. Участь у засіданні взяли: перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Олександр Крупа, члени комісії, адміністрація установи. На засіданні розглянули питання про розгляд та погодження подань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених, заміною не відбутої частини покарання більш м’яким, переведенням до дільниці соціальної реабілітації, а також розгляд питань на дисциплінарній комісії щодо заохочення та оголошення доган засудженим. Окрім того, члени комісії мали змогу перевірити умови відбування покарань засуджених громадян, медичний заклад, їдальню, шкільну установу.
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», від 17.05.2012 року №383 «Про внесення змін до положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» при Хмельницькій районній державній адміністрації діє спостережна комісія. Відповідно до розпорядження голови Хмельницької райдержадміністрації від 03.12.2018 № 607/2018-р. «Про утворення спостережної комісії», спостережна комісія складається з 10 членів комісії, з яких 5 членів є представниками громадських організацій, очолює її заступник голови райдержадміністрації О.В.Крупа.
З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. В сьогоднішньому нашому житті з’явились нові сім’ї, які не є власне біологічними сім’ями для дітей, що за забаганкою долі залишились без батьківського тепла та любові, але які стали тією опорою, надією та можливістю відчувати себе синочками та донечками – це ПРИЙОМНІ СІМ’Ї. Сім’ї, які прийняли у власні родини діток, щоб оточити їх материнською любов’ю та батьківською турботою, ласкою і ніжністю. Одним із напрямків роботи Хмельницького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.
Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім'я патронатного вихователя - сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі. Головне завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних батьків, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. Який термін перебування дитини в патронаті? Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців.