З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Хмельницького району, тимчасово призупиняється – на період з 13 березня до 03 квітня 2020 року проведення особистих та виїзних особистих прийомів громадян керівництвом районної державної адміністрації. Письмові звернення просимо надсилати поштою за адресою: 29018, м.Хмельницький, вул.. Кам'янецька 122/2, районна державна адміністрація або на електронні пошти: adm@km-rda.gov.ua , nocorkm@gmail.com (читається особисто головою райдержадміністрації). Також звертаємо увагу, що громадяни мають можливість отримати консультації за наступними номерами телефонів (0382) 67-09-31, 67-09-22. Дякуємо за розуміння!
На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються: - громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби; - військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою; - військовослужбовці, які проходять строкову військову службу; - військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Районний оперативний штаб з координації дій щодо попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період повідомляє, що стаціонарні пункти обігріву та тимчасове перебування одиноких та пристарілих громадян знаходяться в Чорноострівській РЛ № 2 (с. Вовча Гора, вул. Нова, 1, тел. 62-22-11), Терапевтичному відділені № 1 ХЦРЛ (с. Малиничі, вул. Сонячна, 30, тел. 62-07-12), Терапевтичному відділені № 3 ХЦРЛ (с. Гвардійське, вул. Лісова, 31, тел. 62-41-74), а також при необхідності розгортаються пункти обігріву на базі приміщень ФАПів, навчальних закладів.
24 листопада 2020 р. Держенергоефективності під егідою Міненерго ініціює широкомасштабний Всеукраїнський онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес». Здобуття енергонезалежності та сталий розвиток - один із пріоритетів України. Ключовими інструментами для цього є підвищення енергоефективності та розвиток «зеленої» енергетики.
Обраний курс відповідає світовим тенденціям, а також цілям Паризької кліматичної угоди, Директив ЄС та нової програми ЄС «EuropeanGreenDeal», до реалізації якої також планує долучитися Україна.
Неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність, - нагадує Центр громадського здоров'я України підготував рекомендації. Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується. Як надягати маску: - Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. - Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою. - Маску слід змінювати щочотири години.
11 листопада 2020 року згідно з графіком «Перевірки локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС в 2020 р.» відбудеться квартальна перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с. Полянь Славутського району. Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
У українській Вікіпедії проходитиме Конкурс наукових фотоографій та зображень, приурочений до Всесвітнього дня науки, який відзначають 10 листопада. Конкурсні роботи прийматимуть до кінця листопада. Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього потрібно з 1 до 30 листопада завантажити фотографії, що документують світ науки. Це можуть бути зображення, що показують об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їх дослідницьке обладнання у 5 номінаціях: «Мікроскопія», «Нефотографічні зображення» (у тому числі відео), «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми». – Вікіпедія є стартовою сторінкою для знайомства з науковими уявленнями про світ для багатьох людей, – розповів член організаційного комітету Конкурсу наукових фотографій Олексій Болдирєв. – Науковці долучаються до поліпшення статей, але, окрім достовірності, статті також мають бути зрозумілими нефаховому читачеві. У цій справі дуже допомагають ілюстрації. Проте, вільні, не захищені "копірайтом” (copywrite) і платним доступом (paywall) матеріали досить важко знайти, саме тому ми регулярно проводимо цей конкурс. Ми прагнемо, аби фотографії, що документують світ науки, знайшли своє місце у статтях Вікіпедії.
Найчастіше необхідність отримати витяг із Державного земельного кадастру виникає в громадян чи юридичних осіб, коли треба продати, подарувати або в інший спосіб розпорядитися земельною ділянкою. Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (далі – Закон) Державний земельний кадастр – це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи.
Осінь – чудова пора року, яка має багато спокус. Одна з них – збір грибів. Україна належить до країн, де вживання грибів є традиційним, їх найчастіше використовують як приправи до страв. Гриби – своєрідний харчовий продукт, який має особливий хімічний склад. У них знаходиться значна кількість азотистих речовин, зокрема білків, жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР). Вони містять багато мінеральних речовин (фосфор). Але лікарі оцінюють гриби як продукт, який важко перетравлюється. Тому страви з них можуть вживатися лише практично здоровими людьми. І в жодному разі гриби не можна споживати дітям! Зазначимо, що гриби мають властивості вбирати з землі весь спектр отруйних речовин, як-от ртуть, свинець, цинк, миш’як тощо. Їх вживання іноді закінчується трагічно – грибними отруєннями та навіть смертю.
Грип птиці, який також називають чумою птиці, представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою смертністю. Грип птиці охоплює велику частину поголів’я у неблагополучному господарстві та на великій території навколо. Протягом останнього часу грип птиці зареєстровано в Польщі, Словацькій Республіці, Угорщині та Румунії, які є сусідами України.
В сучасних умовах ведення тваринництва одним з основних критеріїв успіху є біозахист господарств. Біозахист — термін, який характеризує загальну стратегію або ж послідовність заходів, спрямованих на унеможливлення прояву інфекційних хвороб тварин та птиці у різних технологічних групах. Впровадження ефективної програми біозахисту, дотримання гігієни, а також розробка і застосування обґрунтованої схеми ветеринарно-санітарних робіт — складові успіху профілактики захворювань тварин та птиці. Повна програма біозахисту передбачає послідовні кроки із планування, впровадження і контролю. Мета програми біозахисту — зниження рівня патогенних мікроорганізмів і попередження появи нових джерел патогенів. Одним з основних принципів програми є організація та проведення ветеринарно-санітарних заходів.