Кабінет Міністрів України на своєму першому «євроінтеграційному» засіданні відкрив для громадськості доступ до «Пульсу Угоди» (http://pulse.eu-ua.org) – онлайн-системи моніторингу реалізації Плану заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС. «Сьогодні ми відкриваємо систему «Пульс Угоди». Те, що не могли зробити до цього з 2017 року. Що таке «Пульс Угоди»? Три роки тому за кошти наших європейських партнерів було розроблено інформаційну систему моніторингу реалізації Плану заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Це про відкритість та прозорість, що ще раз підтверджує філософію відкритості нашої команди. Ми прагнемо бути максимально відкритими перед громадянами, бізнесом та іноземними партнерами, тож готові до конструктивної критики, будемо слухати та працювати», – сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» № 202-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу, що є зобов’язанням нашої держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів, сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.
Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт 2172 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду. За ухвалення даного законопроєкту у першому читанні проголосувало 310 депутатів. Ухвалення відповідного закону є однією з останніх умов, які має виконати Україна для початку переговорів із ЄС щодо підписання перших договорів про запровадження "промислового безвізу", тобто спрощеного експорту промислових товарів з України до ЄС без додаткової сертифікації.
В Брюсселі (Королівство Бельгія) завершилося засідання 5-го Комітету асоціації Україна-ЄС. Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба за результатами засідання та низки своїх двосторонніх зустрічей зазначив, що наступним кроком для закріплення та формалізації цих результатів стане засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що відбудеться незабаром у Брюсселі. Головне, чого ми прагнемо і в чому нас підтримують наші європейські партнери – це пришвидшення інтеграції з ЄС в тих сферах, де її відчують українські громадяни та український бізнес. Хочемо якнайшвидше отримати «промисловий безвіз» для українських промислових товарів, спрощення митних процедур та умов ведення бізнесу, наближення наших ринків та основних сфер життя до європейських норм та правил», – сказав Дмитро Кулеба.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба відкрив П’яте засідання Комітету асоціації Україна-ЄС, що розпочалося сьогодні в Брюсселі (Королівство Бельгія). Він нагадав, що нинішній уряд є першим в історії України, який включив у свою офіційну програму діяльності амбітну мету – досягти економічних копенгагенських критеріїв членства в ЄС протягом наступних п’яти років. За словами Дмитра Кулеби, Угода про асоціацію між Україною та ЄС є основою реформ в Україні. Однак значення та потенціал цієї Угоди значно більші, бо інтеграція України до ЄС на основі цієї угоди є також і шляхом до посилення Європейського Союзу.
У 2020 році в Україні вже має бути створено нову систему адміністративно-територіального устрою. Це дасть можливість розбудовувати систему багаторівневого врядування, яка є однією з ключових передумов для ефективного планування та впровадження регіональної політики. Про це сказав Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький під час семінару «Регіональна політика в Україні, Молдові та Грузії: поточні досягнення та подальші дії», який відбувся в рамках 17-ого Європейського тижня регіонів та міст у Брюсселі (Бельгія).
У регіонах України планується відкривати офіси євроінтеграції. Про це заявив на брифінгу Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. Основна функція цих офісів – донесення до людей з регіонів, що євроінтеграція – це не абстракція, а конкретні речі для розширення можливостей всіх жителів України. Офіси стануть простором, де українці зможуть отримувати консультативну допомогу, відвідувати різноманітні просвітницькі заходи, дізнатися, як маленькому виробнику знайти партнера по торгівлі в ЄС та загалом дізнатися інформацію про всі можливості, що надає євроінтеграція громадянам. Крім того, тут буде надаватися якісна консультативно-правова допомога з базових питань європейського законодавства.
Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров спільно з Міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою погодили спільний план пріоритетів та дій щодо розвитку системи eHealth. У розробленні єдиного плану дій, зокрема, взяли участь представники Національної служби здоров’я України, Асоціації eHealth, профільних громадських організацій, розробників інформаційних систем та проектів міжнародної технічної допомоги. «Важливо поєднати зусилля органів влади та приватного бізнесу, а також міжнародних партнерів, щоб приймати ефективні рішення, які сприятимуть розвитку електронної медицини. У нас є чіткий план дій, який має бути виконаним у конкретні строки. А також призначено відповідальних за кожен пункт, тож ніяких зволікань і відмовок», – наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Україна посідає третю позицію серед найбільших сільськогосподарських експортерів до ЄС, і має світове лідерство за темпами зростанні імпорту до ЄС сільськогосподарської продукції у липні 2019 року у порівнянні із липнем минулого року. Про це повідомляє УКРІНФОРМ. Відповідні дані оприлюднені у черговій доповіді Єврокомісії від 23 вересня 2019 року щодо стану торгівлі ЄС агропромисловою продукцією. «Найважливішими країнами походження агропромислового імпорту (до ЄС) за минулі 12 місяців (у мільярдах євро) були США (12,5), Бразилія (11,7), за якими слідують Україна (6,7) та Китай (6,0)… За річними показниками, обсяг агропромислового імпорту (у мільярдах євро, – відсоток змін) продовжує вражаючи зростати з України (+1,7, або +34%) та від США (+1,7, або +14%)», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляють у ДФС у Хмельницькій області на початку 2019 року дві третіх товарів, вироблених на теренах Хмельницької області, було експортовано до країн Євросоюзу. У переліку основних партнерів – Польща, Німеччина, Румунія, Бельгія та Чехія. Традиційно Польща посідає провідне місце у розвитку експортного потенціалу подільського бізнесу. Вартість відправленої туди продукції з маркою «Вироблено на Хмельниччині» склала 1,1 мільярда гривень, що становить 21 відсоток від загальної вартості експортованих товарів у нинішньому році. Зокрема, до Польщі найчастіше продавались меблі, прокат стальний, санітарно-технічні вироби, а також мед, шрот соєвий, соєва олія, олія соняшникова.
Кабінет міністрів та Верховна Рада будуть тісно співпрацювати в напрямку оперативного розгляду та першочергового ухвалення «євроінтеграційних» законопроектів. Про це домовилися віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та голова комітету ВРУ з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні Комітету.
«Курс на зближення України з Євросоюзом – незмінний. На цьому шляху Уряд та Парламент не просто союзники, вони – єдине ціле», - зазначив віцепрем’єр. Він наголосив, що вбачає своєю основною задачею на посаді продовження та посилення позитивних досягнень щодо виконання Угоди про асоціацію та започаткованих процесів секторальної інтеграції з ЄС.