У ці весняні травневі дні проект ПУЛЬС закрокував Хмельницьким районом. Цей проект має на меті створення сприятливого середовища для впровадження реформи децентралізації в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави. Перший інформаційний захід в форматі «Жива бібліотека» відбувся в селі Грузевиця на тему «Децентралізація: реалії та успіхи». В ролі «живих книг» - експерти з питань децентралізації, консультанти Хмельницького регіонального відділення АМУ: Дмитро Василенко – майстер юридичних питань, експерт подолання незнання; Олена Бохонська – майстер коштів, експерт бюджетних питань; представники місцевого самоврядування: Світлана Мельник – перший заступник Чорноострівського селищного голови, Любов Петрів – староста с. Грузевиця, Валентина Терещенко – депутат.
В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках України» районна бібліотека взяла участь в урочистій лінійці Малиницького НВК до Дня Європи. Зі словами вітання виступили голова сільської ради Микола Маренок та методист районної бібліотеки Юлія Шевчук. Учні місцевої школи представили парад країн Європейського Союзу. Також для учнів 6, 7 класу Малиницького НВК проведено брейн-ринг. У протистоянні зустрілися команди «Європейці» та «Українці». Захід був пізнавальний та цікавий не тільки для учасників, а й для їхніх вболівальників, які змогли дізнатися багато нового про країни Європейського Союзу. Учасники пройшли 6 різноманітних етапів змагання. Запекла і напружена боротьба закінчилася перемогою команди «Українці».
Всесвітній день вишивки зібрав майстринь, любителів вишивки, цінителів прекрасного, неповторного та захоплюючого. І це не випадково. До Хмельницької центральної районної бібліотеки завітала подільська художниця-вишивальниця, Заслужений майстер народної творчості України, володарка "Золотої голки України" Ніна Гончарук. До уваги присутніх була представлена персональна виставка робіт пані Ніни. Говорили про українську вишивку, різні техніки вишивання, вибір ниток та їх структуру, власну техніку мисткині – дво- і тришарову вишивку, переглядали прекрасні творіння рук вишивальниці, милувалися диво-кольорами та розмаїттям візерунків. Співали пісні про солісти районного будинку культури та народний аматорський колектив "Чорноострівчанка". Звучали авторські вірші у виконанні Петра Черватюка. Після довгого спілкування Ніна Гончарук провела майстер-клас та дала важливі поради рукодільницям.
Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом. З кожним роком все менше і менше залишається тих, хто пам’ятає ті страшні події зі свого власного досвіду. З метою вшанування подвигу українського народу в Другій Світовій війні в Хмельницькій районній дитячій бібліотеці відбувся захід «Війні немає забуття», на який було запрошено завідувача науково-масового відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Мельничук Оксану Анатоліївну. Представник краєзнавчого музею розповіла про бойові дії які точилися на території Проскурова. До уваги учасників заходу були представлені експонати: нагороди, форми одягу, предмети фронтового побуту, документи військового часу. Такий захід також відбувся в Мар'янівській ЗОШ.
09 березня в Україні відзначили 204-ту річницю з дня народження поета Тараса Шевченка. З нагоди 204-річниці дня народження Т.Г. Шевченка в Мар’янівській загальноосвітній школі відбулось літературно-мистецьке свято «На вічнім шляху до Шевченка». З вітальним словом до присутніх звернувся директор Мар’янівської загальноосвітньої школи Василь Дідоха. На свято завітав Член Національної спілки письменників України, Член Національної спілки журналістів України Михайло Цимбалюк. Звучали пісні у виконанні районного будинку культури. Учні місцевої школи декламували вірші геніального поета. Хмельницькою районною бібліотекою було оформлено книжково-ілюстративну виставку.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року/ Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Напередодні цієї трагічної дати 26 січня у Центральній районній бібліотеці для студентів Чорноострівського професійного аграрного ліцею проведено годину-спомин «Не загасити пам’яті вогонь», також переглянуто документальний фільм «Голокост: розповідь очевидця».
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Напередодні цього дня, 08 листопада, на базі Копистинського НВК Хмельницькою районною бібліотекою проведено літературно-мистецьке свято «Краща мова єднання- українська». На свято завітали справжні українці, творці та шанувальники рідного слова член Національної Спілки письменників України, член Національної Спілки журналістів України Михайло Цимбалюк, представник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Гащук. Музичні номери дарували працівники районного будинку культури та учні Копистинського НВК.
18 жовтня 2017 року за ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми , як день консолідації зусиль з підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища і візуалізації проблеми на глобальному рівні. З метою відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Міністерство соціальної політики як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми проводить інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми в усіх регіонах України. Відеоролики мають на меті привернути увагу громадськості до соціальних проблем, пов'язаних з торгівлею людьми та дитячим жебракуванням.
Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце,кожну долю. Вшановуючи пам’ять полеглих в роки війни для студентів Чорноострівського ПАЛ проведено годину –спомин „Україна у полум'ї війни. 1941-1945". Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, хто першим прийняв на себе страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.
З
метою підвищення обізнаності громадян та їх розуміння процесів децентралізації
та реформи місцевого самоврядування в районі реалізується проект «Розробка
курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Хмельницькою
центральною районної бібліотекою таХмельницькимобласним відділеннямВсеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна
асоціація».Проект ПУЛЬС виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві
з IREX/ Україна (Рада Міжнародних наукових досліджень та
обмінів) за фінансової підтримки Агентства СШАз міжнародного розвитку (USAID). 29 травня у Центральну районну бібліотеку з’їхалися представники місцевого самоврядування, депутати сільських рад, працівники культури, освіти, соціального захисту, приватні підприємці та активісти громад з п’яти населених пунктів: Малиничі, Малашівці, Мацьківці, Шаровечка, Водички для участі в інформаційному заході у форматі «Жива бібліотека» «Об’єднуємося заради майбутнього».