17 червня відбулося засідання колегії Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) під головуванням начальника міжрегіонального управління Анатолія Буряченка. Про стан здійснення Центрально-Західним міжрегіональним управлінням державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань протягом 5-ти місяців 2020 року доповіла в.о. начальника управління державної реєстрації Ольга Гудзь. Вона повідомила, що протягом 5-ти місяців 2020 року, відповідно до покладених завдань, а також розглянувши результати роботи, до відділів державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях управління державної реєстрації надійшло на розгляд 725 комплектів документів щодо державної реєстрації громадських формувань. Зокрема, до Хмельницької області – 164 документа, з яких через центри надання адміністративних послуг – 37, електронний сервіс «Он-лайн будинок юстиції» – 3.
Правовий захист прав дітей та підлітків можуть здійснювати як їх законні представники – батьки, опікуни, піклувальники, соціальні служби і заклади, так і власне діти та підлітки. Загальна декларації прав людини передбачає, що «Кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами в разі порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом». Преамбула Декларації прав дитини передбачає належний правовий захист дитини як до, так і після народження. Згідно зі статтею 152 Сімейного кодексу України «Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій». Також Сімейний кодекс України передбачає, що право на захист (самозахист) дітей мають батьки, усиновлювачі, опікуни та піклувальники, прийомні батьки, баба і дід, а також сестра, брат, мачуха, вітчим та інші члени сім’ї.
Сьогодні відбувся виїзний прийом громадян сіл Гвардійськ та Малиничі начальником управління юстиції області Віктором Худняком та представником Хмельницького центру БПД Мар‘яною Пестун. Жителів цікавили питання щодо сплати аліментів, передачі земельної ділянки у комунальну власність, складання заповіту тощо. Крім того, Віктор Анатолійович поспілкувався з працівниками сільських рад та вручив для громадської приймальні юридичну літературу. В рамках робочого візиту, завітали до Гвардійського НВК. Віктор Худняк та Мар‘яна Пестун поспілкувалися з учнями щодо функцій органів юстиції та наголосили на актуальній темі #СтопБулінг.
6 листопада очільник обласної юстиції Віктор Худняк відвідав Чорноострівську об’єднану територіальну громаду. Віктор Худняк та селищний голова Михайло Дзісь провели спільний прийом громадян з метою надання безоплатної правової допомоги. Так, містяни дізналися особливості порядку зміни цільового призначення нерухомого майна, визначеного законодавством України. Також Віктор Анатолійович та Михайло Семенович відвідали Чорноострівський навчально-виховний комплекс. З нагоди візиту та з метою підвищення правової обізнаності молоді, начальник юстиції Хмельниччини вручив директору вказаного закладу освіти Ользі Островській посібники з правознавства «Живи та дій за правилами». Впевнені, що інформація, висвітлена у літературі, буде корисною та пізнавальною для місцевих учнів.
Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в районах проведення АТО у період її проведення. Хто має право на звернення для отримання статусу? - військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового і начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
Доброго дня, шановний Міністре! Звертаюсь до Вас з проханням роз’яснити процедуру державної реєстрації фізичних осіб-підприємців. Які документи необхідно підготувати і чи можу я зробити це онлайн? Сергій Никоненко З чого почати? Перш за все, необхідно обрати код запланованої діяльності за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Перелік КВЕДів можна знайти на сайті Державної служби статистики України http://kved.ukrstat.gov.ua. Далі, необхідно підготувати заяву та інші документи для реєстрації себе, як фізичної-особи підприємця. Одночасно, заявник може обрати спрощену систему оподаткування та/або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість (ПДВ).
Доброго дня! Я – українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мін’юсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах? Марина Соломатіна У 2002 році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави. Станом на 2018 рік вже 118 країн приєдналися до Гаазької Конвенції, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ: https://mfa.gov.ua/ua.
З 1 січня в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». З її допомогою уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років. Хто така муніципальна няня? Це будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка може надавати послуги няні, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Тобто це няня, яка надає послуги відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки. Це не поширюється на доглядальниць, які просто беруть оплату готівкою та за домовленістю. Хто має право на послуги муніципальної няні? Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали офіційну угоду з нянею. Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.
Павле Дмитровичу, мій чоловік понад рік не виплачує дитині аліменти. Він каже, що не працює, але нещодавно придбав нову машину та постійно їздить за кордон відпочивати. Чи можу я притягнути його до відповідальності за ухиляння від сплати аліментів? Дякую за відповідь! З повагою, Зоряна Гордієнко За ініціативи Уряду Володимира Гройсмана рівно рік тому прийнято 2-й пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, покликаних захистити найменших українців. Станом на сьогодні українським дітям вже виплачено 7,9 млрд грн боргів з аліментів, які раніше малеча не бачила роками. Крім того, закони значно посилили відповідальність неплатників аліментів. Яку відповідальність несе боржник за несплату аліментів? До неплатників аліментів застосовуються ряд обмежувальних заходів, фінансових санкцій та відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.
Доброго дня, пане Міністре! Так трапилося в моєму житті, що потребую звернутися до адвоката за консультацією. Я сирота, працюю, але отримую мінімальну зарплату і платити за послуги адвоката не в змозі. Знайомі розповіли мені про те, що можна отримати державну безкоштовну правову допомогу. Розкажіть, будь ласка, що це і чи маю я право на таку допомогу? Право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість для певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу, у випадках передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу»
Захист прав споживачів – безпосередня відповідальність Міністерства юстиції та Уряду. Тому Мін’юст разом з Урядом робить все можливе, аби громадяни отримували якісні комунальні послуги, а плата за них була справедливою. На цьому наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко. Він нагадав, що протягом трьох років Уряд Володимира Гройсмана системно працював над тим, щоб зробити комунальні послуги доступними. Зокрема, у лютому цього року Кабінет Міністрів звернувся до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ без застосування коефіцієнтів приведення до стандартних умов. Як результат, у квітні платіжки із застосуванням коефіцієнтів перестали надходити громадянам.
У рамках робочого візиту Радника Міністра юстиції України Ігоря Алексєєва відбулося засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення аліментів. Зокрема, під час заходу проаналізовано, що органами державної виконавчої служби Хмельницької області протягом 2019 року стягнуто 98 530 183 гривні на користь дітей, що майже на 30% більше ніж за аналогічний період минулого року. Щодо стягнутих сум, найбільше себе проявили Нетішинський МВ, Дунаєвецький РВ, Старокостянтинівський РВ та Перший міський відділ ДВС. Ігор Алексєєв зазначив, що сьогодні, завдяки реалізації дії закону #ЧужихДітейНеБуває, проблема злісних неплатників аліментів в нашій державі поступово зменшується. Очільник обласної юстиції Віктор Худняк у свою чергу, подякував колегам за активну та плідну співпрацю на благо та розвиток Української держави.