Хмельницька райдержадміністрація » Новини » Новини РДА » Л.Коменда: "Легалізації зайнятості, оплати праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати - це один з найпріоритетніших напрямків роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування"
Л.Коменда: "Легалізації зайнятості, оплати праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати - це один з найпріоритетніших напрямків роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування"
Сьогодні на засіданні колегії райдержадміністрації обговорили питання щодо легалізації зайнятості, оплати праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати. Про це доповіла начальник управління соціального захисту населення адміністрації Надія Гулько. Так, за розрахунковими даними рівень середньої заробітної плати на підприємствах Хмельницького району у жовтні 2018 року становить 8758,8 грн., що на 1940,6 грн. більше порівняно із відповідним періодом минулого року (6818,8 грн.) та на 13,8 грн. більше, ніж у вересні 2018 року (8745,00 грн.).
Рівень середньої заробітної плати у жовтні 2018 року на підприємствах галузі сільського, лісового господарства складає 13884,7 грн., промисловості – 7308,3 грн., будівництва – 9220,9 грн., транспорту – 9220,8 грн.
Станом на 01.12.2018 року за оперативними моніторинговими даними заборгованість із заробітної плати на підприємствах кола статистичного спостереження Хмельницького району відсутня.
Керівники підприємств, фізичні особи-підприємці, які виплачують заробітну плату найманим працівникам нижче мінімального розміру, заслуховуються на засіданні районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.
З початку 2018 року проведено 13 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та 19 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, з них 9 виїзних засідань у: Чорноострівську селищну, Гвардійську, Розсошанську, Лісовогринівецьку, Олешинську, Водичківську, Масівецьку, Давидковецьку і Копистинську сільські ради та розглядалися питання підвищення рівня заробітної плати на підприємствах, у фізичних осіб-підприємців району, на які запрошено та заслухано 339 керівників підприємств різних форм власності, що виплачували заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня. Даним керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям району вручено інформаційні матеріали «пам’ятка працівника», в якій чітко зазначено права працюючого та обов’язки керівника підприємства і відповідальності перед законом.
За результатами проведеної роботи зберігається тенденція до підвищення рівня заробітної плати. Так, з початку року підвищено рівень середньої заробітної плати у 132 суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників. Серед причин виплати заробітної плати нижче законодавчо-встановленого мінімуму є: сезонний характер виробництва, неповна зайнятість працівників, відпустка без збереження заробітної плати, основна щорічна відпустка та лікарняні листи.
З початку 2018 року ДПІ у м. Хмельницькому Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та Олешинською сільською радою було проведено 55 обстежень з метою легалізації виплати заробітної плати у фізичних осіб-підприємців. За результатами обстежень виявлено 6 нелегально працюючих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин.
За 9 місяців 2018 року в Хмельницькому районі створено 570 та ліквідовано 205 робочих місць (за даними Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області).
З метою підвищення рівня середньої заробітної плати на підприємствах району, із врахуванням інформації Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області направлено листи головам селищної, сільських рад щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед керівників підприємств, фізичних осіб-підприємців району щодо необхідності забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці та поступового підвищення рівня середньої заробітної плати відповідно до встановленого законодавством мінімуму.
Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працюючим та не менше мінімального розміру визначеного чинним законодавством та підвищення рівня середньої заробітної плати працівникам знаходяться на постійному контролі та проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо забезпечення додержання виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 3723 грн. з урахуванням міжпосадових і міжкваліфікаційних співвідношень та стимулюючих показників в оплаті праці.
Дані питання знаходиться на постійному контролі районної державної адміністрації та проводиться відповідна робота, в межах наданих повноважень щодо забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці.
По завершенню розгляду даного питання, голова райдержадміністрації наголосила: "Легалізації зайнятості, оплати праці та забезпечення виплати мінімальної заробітної плати - це один з найпріоритетніших напрямків роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування". Леся Мирославівна закликала сільських голів активніше проводити роботу по виявленню на їхніх територіях «мінімізаторів», а також активізувати роботу з введення в штат посад інспекторів з охорони праці.
Адже, нелегальна заробітна плата зменшує надходження до бюджетів усіх рівнів та державних соціальних фондів, а працівник, який не оформлений офіційно, одержує гроші „в конвертах” ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо це стосується нарахування пенсії.