3 березня – Всесвітній день слуху

За даними ВООЗ, до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей — або ж кожний 10-й мешканець Землі — потребуватимуть реабілітації слуху.
Слух варто перевіряти регулярно — щороку і одразу, якщо ви помітили різке його зниження. Особливо актуальним питання негативного впливу на здоровʼя вух є зараз — в умовах воєнних дій та гучних звуків.
Одним із методів дослідження гостроти слуху є аудіометрія. Під час цього обстеження визначають інтенсивність і тон звуку, які може сприйняти вухо та ще кілька параметрів, які дадуть зрозуміти, наскільки добре функціонує ваш слух. Це абсолютно безпечна для пацієнта процедура, тому її призначають як дорослим, так і дітям.
Якщо є сумніви, що немовля не реагує або погано реагує на звуки, коректно здійснити скринінг слуху.
Звернутися до лікаря варто звернутися, якщо ви:
* робите музику, фільми гучніше, хоча раніше вам було нормально чутно на звичному рівні;
* ви чуєте дзвін у вухах або приглушений шум незалежно від того, що насправді лунає;
* не розумієте з першого разу, що вам каже співрозмовник;
* пропускаєте частини розмови під час спілкування, просите людей повторити щойно сказане.
Також нагадуємо, що МОЗ підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією про захист слуху захисників та захисниць України у межах слушної кампанії «Чуєш? Плюс. Плюс».
У межах слушної кампанії спеціальні педагоги та психологи консультують вже слухопротезованих військовиків, знову вчать їх сприймати звуки. Наразі вже видано 2500 комплектів звукових фільтрів. Це означає, що 2500 військових зможуть почути своє мирне життя після нашої перемоги.