Команда Мінцифри разом з міжнародною компанією ASBISc Enterprises PLC та партнерами реалізувала освітню ініціативу «5 000 iPad для українських школярів». Учні шкіл, які були зруйновані чи пошкоджені через бойові дії, отримали нові девайси, щоб продовжити навчання онлайн.
До ініціативи також приєднався мобільний оператор Київстар і надав сім-карти з доступом до мобільного інтернету на рік. Так, учні зможуть користуватися освітніми програмами та застосунками.
«В умовах повномасштабної війни перед сферою освіти стоїть багато викликів. Один із них — навчання онлайн. Зараз у такому форматі навчаються 1,5 млн дітей. Щоб це було ефективніше, діти та вчителі насамперед повинні мати техніку та інтернет. Мінцифра вже забезпечила 2000 шкіл та дитсадків швидкісним інтернетом, а понад 3000 закладів освіти — Wi-Fi в укриттях. Ми допомогли отримати вчителям понад 60 000 ноутбуків, а учням — 5 000 планшетів. Вдячний нашим партнерам, які долучаються до таких ініціатив та роблять свій внесок у підтримку освіти», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Спеціально для цієї ініціативи Київстар створив пільговий тарифний план. Учням щомісяця буде нараховуватися 20 Гб мобільного інтернету. Крім того, у межах тарифу школярі зможуть безкоштовно користуватися освітніми застосунками. Зокрема, Всеукраїнська школа онлайн, Wikipedia, Coursera, Prometheus, Zoom та Google classroom.
«Ми системно допомагаємо державі долати виклики війни. Київстар вже інвестував 300 млн грн для відновлення цифрової інфраструктури в рамках проєкту UNITED-24 і системно підтримує своїх абонентів і суспільство послугами та благодійними внесками. Зокрема, на платформі Київстар ТБ ми надали доступ до Всеукраїнської школи онлайн та освітнього контенту, який вже переглянули 88 тис. унікальних абонентів. Ми підтримуємо українців й долучаємось та продовжуємо створювати проєкти, важливі для суспільства», – говорить Олександр Комаров, СЕО Київстар.
Нагадаємо, 5 тисяч Apple iPad отримали учні 20 шкіл, які постраждали через бойові дії у Київській, Чернігівській, Харківській та Миколаївській областях.
Реалізація ініціативи стала можливою завдяки синергії зусиль та можливостей партнерів: спонсора проєкту — міжнародної компанії ASBISc Enterprises PLC, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, Громадської організації «СЕВЕН ФІЛДС».