Соціальний супровід для військових та членів їх сімей у підрозділах ЗСУ

Відбулася онлай-нарада,  щодо соціального супроводу для військових та членів їх сімей на базі підрозділів ЗСУ: експериментальний проект. Основна мета заходу надати психологічну підтримку військовому та його родині, а також забезпечити доступність соціальних послуг для військових.

За дорученням, Анатолія Катеренчука, начальника Хмельницької районної військової адміністрації, у нараді взяли участь Заряна Попадіна, заступниця голови, Оксана Москалюк, начальниця Управління соціального захисту населення, Інна Пікало, начальниця відділу підтримки ветеранів війни та членів їх сімей райдержадміністрації.

Розпочалось надання послуг соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин.
Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу у цивільних питаннях для військового та його родини на початку служби, під час її проходження та на етапі демобілізації.
Ключова мета послуги – це надати психо-соціальну підтримку військовому та родині у питаннях, що не стосуються напряму військової служби. Наприклад, проконсультувати щодо оформлення документів чи представництва в державних установах, проінформувати щодо виплат та пільг, забезпечити правничу допомогу, допомогу у профілактиці залежностей, організувати підтримку сім”ї разом із фахівцями соціальної роботи у громаді.
Про послугу соціального супроводу  СКАЧАТИ ФАЙЛ

 

 

 

 

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1050, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах (підрозділах) Збройних Сил.

Метою реалізації експериментального проекту є визначення змісту, обсягу, порядку надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах (підрозділах) Збройних Сил шляхом запровадження договірної форми надання такої послуги, що сприятиме наданню психосоціальної підтримки військовослужбовцям та членам їх сімей, забезпеченню послідовності та доступності соціальних послуг, запобіганню виникненню складних життєвих обставин у військовослужбовців та членів їх сімей, забезпеченню раннього виявлення таких обставин, підвищенню ефективності роботи з подолання складних життєвих обставин та мінімізації їх наслідків.

Експериментальний проект реалізується до кінця 2023 р. у не більше п’яти, а у 2024 р. у не більше 35 визначених Міноборони батальйонах (дивізіонах) визначених військових частин (підрозділів) Збройних Сил на території України у межах бюджетних асигнувань на відповідний період, передбачених за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини».

Реалізація експериментального проекту ґрунтується на комплексному та системному підході до організації надання соціальної послуги та передбачає скоординовану організацію ефективної комунікації та міжвідомчої взаємодії між військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил, надавачами соціальних послуг, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад (у разі їх відсутності військовими адміністраціями населених пунктів), іншими установами та організаціями незалежно від форми власності.

Місцем реалізації експериментального проекту є визначені Міноборони військові частини (підрозділи) Збройних Сил на території України.

Соціальна послуга надається в пункті постійної дислокації учасників експериментального проекту та/або із застосуванням мобільної (виїзної) форми роботи за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) членів сім’ї військовослужбовця.

Соціальна послуга надається надавачами соціальних послуг, якими є юридичні особи або фізичні особи – підприємці незалежно від форми власності, які уклали договори про надання соціальної послуги із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю для реалізації експериментального проекту.

Також визначено основні заходи, що складають зміст соціальної послуги.

Експериментальний проект реалізовуватиметься з дня набрання чинності цією постановою до 31 грудня 2024 р.