Триває форум «Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб»

На Хмельниччині другий день триває засідання робочої групи Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
Участь у заході взяли перший заступник голови Хмельницької РДА Віктор Паламарчук, заступниця голови Заряна Попадіна, народні депутати, представники Міністерств, Верховної Ради України, державних установ та керівництво області.
Під час засідання бговорили чимало актуальних питань, а саме:
– допомога ВПО;
– невідкладні заходи щодо посилення захисту прав ВПО;
– ефективність витрачання бюджетних коштів в даному напрямку;
– дотримання державних гарантій, визначених законами України.
Ці питання є надзвичайно важливими, адже від їх вирішення залежить якість життя тисяч людей, які були змушені покинути свої домівки через війну. Учасники засідання підкреслили необхідність соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Варто зазначити, що обговорюючи невідкладні заходи захисту прав ВПО, присутні наголосили на важливості законодавчих змін, які б зміцнили гарантії для цієї категорії громадян. Зокрема, були висловлені пропозиції щодо удосконалення механізмів отримання допомоги та покращення доступу до правових консультацій.
Також під час засідання презентовано подальші напрями роботи, спрямовані на покращення умов життя ВПО у регіоні.