19 лютого – День Державного Герба України

Герб будь-якої держави є її найбільш знаковою емблемою. Його зображення має офіційний статус та використовується в печатках, на грошових купюрах та офіційних документах країни.

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Тризуб – це відголос історії нашої нації та символ боротьби за суверенітет нашої Держави. Кожен патріот та свідомий українець схиляє голову перед гербом своєї країни. Тим самим він схиляє голову перед своїми пращурами, які брали участь в розбудові нашої країни та відстоювали її самобутність і незалежність.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ГЕРБ УКРАЇНИ:

  • Існує багато версій походження тризуба, але жодна з них не є загальновизнаною. Згідно найбільш обґрунтованих теорій тризуб є стилізованим зображенням сокола або якоря.
  • Цікаво, що тризуб як символіка Української Держави, зображений на гербах деяких підрозділів італійської армії. Там підтримується традиція додавання символів тих територій, на якій цей підрозділ отримав перемогу. Так, під час Другої світової війни італійські військові формування воювали на території України. І хоча вони зазнали поразки, після повернення живих солдатів був сформований окремий підрозділ, на гербі котрого красувався символ України.
  • Найбільший тризуб знаходиться на території Івано-Франківської області (околиці с. Остриня, Тлумацький район). Його виклав один із воїнів УПА на місці боїв повстанської армії із загонами НКВС. Гербу, який викладено з білого гірського каменю, вже понад 70 років.