24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт — небезпечне захворювання, яке вражає нервову систему і може призвести до невиліковного паралічу або навіть смерті.
Найуразливіші до поліомієліту — діти віком до 5 років.
Ліків проти поліо не існує, а вакцинація є найефективнішим способом профілактики цієї хвороби. Однак на початку 2024 року рівень охоплення щепленнями проти поліо серед дітей не досягав рекомендованих ВООЗ показників.
За 8 місяців 2024 року найнижчі показники вакцинації проти поліомієліту, за даними Центр громадського здоров’я України, спостерігалися серед дітей віком 14 років (46,3%), 6 років (52%) і 18 місяців (56%).
Низькі рівні охоплення профілактичними щепленнями у цих вікових категоріях відзначаються, зокрема, в Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях.
Кому і коли робити щеплення проти поліомієліту?
Кожна дитина до 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліо. Щеплення проводяться у 2 і 4 місяці (ІПВ), далі у 6 та 18 місяців, 6 і 14 років (ОПВ) і забезпечують захист на все життя.
Щеплення за календарем є безоплатними, і їх можна зробити в медичних закладах кожної області.
UNICEF Ukraine
World Health Organization Ukraine