“Головне, що має вміти письменник, —
обертати ті почуття, котрі він переживає,
на ті, котрі він хоче викликати.”
Альбер Камю
Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, мають справу з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника.
Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів. Це свято ухвалили рішенням 48-го конгресу International PEN Club. Він тривав з 12 по 18 січня 1986-го. З тих пір День письменника святкують щороку майже у всіх країнах світу. Утім це не тільки професійне свято митців пера. У цей день закликають не забувати про те, що письменницька праця має нести правду і захищати свободу слова.Письменник творить не своєю сивиною, а розумом. Свято вважають своїм журналісти, історики та блогери. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.
Письме́нник, письме́нниця — у широкому розумінні це кожна людина, яка пише твори (не обов’язково художні, наукові), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні – це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.
Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і було започатковано відзначення Всесвітнього Дня письменника.