7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право».
Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Згідно зданими вчених, здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.
Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий спосіб) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
Політ бажань, фантазій, ідей, думок, планів – це невичерпна криниця життєвої сили і самовдосконалення. І тільки від нас залежить, як ми будемо реалізовувати цей ресурс.
- Втомився – малюй квіти.
- Злий – малюй лінії.
- Болить –ліпи.
- Нудно – заповни листок паперу різними кольорами.
- Сумно – малюй веселку.
- Страшно – батоги макраме або роби аплікації з тканини.
- Чи відчуваєш тривогу – зроби ляльку – мотанку.
- При обуренні – рви папір на дрібні шматочки.
- Чи відчуваєш занепокоєння – складай орігамі.
- Хочеш розслабитися – малюй візерунки.
- Важливо згадати –малюй лабіринти.
- Відчуваєш незадоволення – зроби копію картини.
- Чи відчуваєш відчай – малюй дороги.
- Треба щось зрозуміти – намалюй мандали.
- Треба швидко відновити сили – малюй пейзажі.
- Хочеш зрозуміти свої почуття – малюй автопортрет.
- Важливо запам’ятати стан – малюй кольорові плями.
- Якщо треба систематизувати думки – малюй стільники або квадрати.
- Хочеш розібратися в собі і своїх бажаннях –зроби колаж.
- Для пошуку оптимального виходу із ситуації – малюй хвилі і кола.
- Чи відчуваєш, що «застряг» і треба рухатися далі – малюй спіралі.
Інформація з мережі Інтернет