Чому важливо пильнувати родимки

Травень – місяць обізнаності про меланому
Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри. Одне з найбільш небезпечних серед усіх ракових захворювань шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Вона розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни).

Локалізується, здебільшого, в шкірі, значно рідше – в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Зазвичай, метастази меланоми з’являються протягом першого року від початку захворювання. Спочатку вони поширюються в лімфатичні вузли, пізніше – в легені, печінку, кістки, головний мозок.

Є докази того, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур.

Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння.
Центр громадського здоров’я України
Більше – https://km.cdc.gov.ua/news/traven-misyats-obiznanosti-pro-melanomu/