Війна особливо гостро демонструє, що кожна людина має різний досвід. І жоден із нас напевно не знає, що пережив сусід за місцем у трамваї, людина в черзі у кав’ярні чи супермаркеті.
Не травмувати один одного, а бути підтримкою й опорою, правильно взаємодіяти з іншими – цьому вже кілька років вчить «Довідник безбар’єрності»
https://bf.in.ua – гід із толерантної взаємодії.
Днями був презентований його новий розділ – «Гайд безбар’єрних подій» (
https://bf.in.ua/hajd-bezbar-iernykh-iventiv/). Він виник як реакція на запит організаторів конференцій, виставок, публічних зустрічей, які хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни.
Але як організувати все правильно? «Гайд безбар’єрних подій» допоможе заздалегідь створити рішення, які подарують усім гостям приємний досвід. У ньому розглянуті всі нюанси організації публічних подій – від комунікації до інтер’єру. Бо це теж важливо. Адже, наприклад, гучні звуки, мерехтливе освітлення можуть нагадати багатьом про вибухи, і краще подумати про це заздалегідь.
Перша леді України, презентуючи «Гайд» підкреслила: «Одне з визначень безбар’єрності – це коли зручно всім без винятку. Думаю, воно могло б бути основним принципом на рівні держави і суспільства. Бо люди з досвідом війни – це нині всі ми. Ось чому безбар’єрні події та взагалі безбар’єрне життя потрібні всім нам».
Гайд безбар’єрних подій створено у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».
Проєкт реалізується громадською організацією «Безбар’єрність» за підтримки спільноти «Бізнес без бар’єрів», зокрема компанії ДТЕК, у співпраці з командою київського проєкту «Кураж».