Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA представили фінальні результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії». Підсумки пілотування підбили разом з учасниками проєкту під час онлайн-мітапу.
Штучний інтелект, віртуальна реальність, хмарні технології, великі дані та робототехніка — це наша нова реальність. Все починається зі школи, тому вирішено переосмислити шкільний предмет й оновити зміст шкільної інформатики. Пілотний проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії» стартував у вересні 2022 року. Учасниками пілоту стали 73 вчителі з 50 шкіл. 100% вчителів-учасників пілотування готові рекомендувати розроблені ресурси колегам (зокрема, за умови доопрацювання — 5%).
«Починаючи зі школи, діти мають здобувати сучасні знання, які в майбутньому дадуть змогу опанувати затребувану й актуальну професію. Минулого року ми запустили пілотний проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії». За новою системою навчалися понад 3 тисячі учнів з 50 шкіл. Ми зібрали фідбек від вчителів, проаналізували результати й побачили ефективність програми. Уже цього навчального року масштабуємо проєкт на всі школи України. Щоб діти здобували актуальні знання, розвивали навички і відкривали для себе нові можливості», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.
Освітні ресурси ІТ-студій структуровано за такими змістовими лініями: цифрова грамотність, аналіз даних і моделювання, медіатворчість, цифрове громадянство та основи програмування.
«Оновлена інформатика — IT-студії» — це проєкт про майбутнє українських школярів із новими можливостями. Завдяки співпраці освітян, науковців з топовими експертами в IT-галузі ми виводимо освіту на зовсім інший рівень, модернізуємо систему навчання та підходи до нього. Діджитал-технології розвиватимуться ще стрімкіше, саме тому важливо надати українським школярам необхідні знання та навички вже зараз, щоби забезпечити доступ до ширшого кола можливостей», — зазначив Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки.
Вчителі високо оцінили подання навчального матеріалу, зокрема в 4-й чверті, вправи для самостійного виконання, практичні завдання та кейси. Середня оцінка розроблених ресурсів четвертої чверті — 4,7 із 5.
«Проєкт IT-студії є показником співробітництва між Європейським Союзом та Україною в межах флагманської програми EU4DigitalUA. Європейський Союз вітає досягнення проєкту і продовжує підтримувати Україну в розвитку цифрової освіти, що є одним з найважливіших складників сучасного суспільства», — заявив Посол Матті Маасікас, голова Представництва Європейського Союзу в Україні.
Пілотування ІТ-студій в українських школах є прикладом використання найкращих європейських та міжнародних практик для створення цифрового освітнього середовища. Дослідження, виконані іспанськими експертами в межах EU4DigitalUA щодо різних методів навчання інформатики, цифрового оцінювання, а також визначення вимог до цифрових компетенцій школярів, стали важливими елементами у формуванні нових освітніх ресурсів.
«З наступного навчального року понад 4 мільйони українських школярів зможуть навчатися за оновленими освітніми ресурсами ІТ-студій. Це означає, що 4 мільйони школярів матимуть якісно новий підхід до освіти — з максимальним фокусом на практиці та адаптації до нової цифрової реальності», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
Протягом року проєкт тісно співпрацював з ІТ-кластерами: Харківським, Одеським та Львівським. Це дозволило отримати зворотний зв’язок щодо оновленої інформатики та якісну технологічну експертизу. Наразі процес пілотування освітніх ресурсів завершено, відбувається доопрацювання відповідно до отриманого зворотного зв’язку.
Слідкуйте за подіями проєкту на лендингу — https://osvita.diia.gov.ua/it-studios
Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.