Фінансовий відділ інформує: за допомогою змін у фінансуванні бюджетних програм Міністерство фінансів ініціює системні реформи у цілому ряді галузей, наприклад, освіта та наука, охорона здоров’я та соціальна сфера.
При розробці проекту держбюджету Мінфін керується такими принципами:
Реалістичний:
· Уряд не надуває і не приховує доходи. Всі видатки мають бути підтверджені доходами. Це запорука збалансованості бюджету.
· Бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без тотального підвищення податків..
· Такий підхід дозволить вперше в історії країни припинити хибну практику тиску податківців на бізнес через завищені плани та припинити друкувати гроші для фінансування завищених видатків.
Прозорий:
· Прогноз доходів бюджету має бути перевірений та підтверджений незалежними експертами та представниками громадянського суспільства.
· Це робить процес бюджетування справді прозорим.
З чітко визначеними пріоритетами:
· Уряд відмовився від хибної практики розпорошування бюджетних коштів на сотні програм, коли жодна не отримувала належного фінансування, не виконувалася і не приносила користь суспільству і економіці.
· Тепер визначено конкретні сфери, які отримають пріоритетну увагу та фінансування – обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров'я, дипломатія, АПК, створення Дорожнього фонду, енергоефективність, культура і децентралізація.
Розрахований на майбутнє зростання
· Уряд перейшов на середньострокове публічне планування бюджету.
· Основні бюджетні параметри розраховані на найближчі три роки з прогнозом на поступове зростання і відновлення економіки.
· Передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат.
Джерелами фінансування державного бюджету за період з 24 лютого 2022 року по 30 серпня є військові облігації, кредити від Міжнародних фінансових організацій, а також двосторонні кредити та гранти.