Цей день встановлений Генеральною асамблею Організації Об’єднаних Націй. Його метою є підвищення обізнаності про небезпеку мін та вибухонебезпечних залишків війни та сприяння їх знищенню. Відзначається щорічно 4 квітня.
4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні.
На жаль, для України він стане ще однією гіркою пам’яткою про злочини російських окупантів.
Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще рашисти, відступаючи, хаотично мінують все що можуть: трупи вбитих ними людей, дитячі іграшки, будинки, дитсадки та навіть свою кинуту техніку.
Так вони намагаються завдати максимальної шкоди нашій країні.
Щорічно 4 квітня відзначаємо важливу подію – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням. Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкоджання використанню державами мін та подібних вибухових апаратів, покращення поінформованості суспільства щодо загрози вибухових пристроїв та пошук методів їхнього знищення на території держав.
- До речі, Україна є однією з найбільш постраждалих від мін країною.
- Розмінування замінованих територій України може тривати десятки років.
‼️ Вони можуть бути будь-де.
На вулиці та на узбіччі. У лісі та біля річки. На дитячому майданчику та просто у вашому дворі.
❓ Що потрібно від кожного з нас? Максимум обачності.
📞 Дивимося під ноги. А якщо натрапили на підозрілий предмет – не чіпаємо його. Повідомляємо про знахідку одразу ж – за номерами 101 або 102.
✅ Ці дуже прості правила рятують життя. Маємо ще один привід нагадати про них близьким, особливо дітям.