Одноразова грошова допомога у разі звільнення

Військові, які звільняються зі служби, мають право на грошові компенсації – зокрема, і на одноразову грошову допомогу (ОГД).
Є декілька видів такої виплати. Вони залежать від підстави, за якою ви звільняєтеся, та того, проходите ви службу за контрактом чи мобілізацією. Розповідаємо детальніше:
ОГД для мобілізованих (Постанова Кабміну №460)
  • виплачується в розмірі 4% вашого місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25% місячного ГЗ.
Що це означає?
Наприклад, ви служили 6 місяців та отримували грошове забезпечення 10 тис грн. Для того, щоб вирахувати суму ОГД, вам потрібно скористатися цією формулою:
 6*10*4%
  • Сума, яка вийде в результаті підрахунку, обовʼязково має перевищувати 25% вашого місячного забезпечення. Якщо вона нижче – все одно маєте отримати 25%.
ОГД для контрактників після укладення ними першого контракту (якщо не отримували раніше, Наказ Міноборони №260)
  •  для рядового складу – 8 прожиткових мінімумів;
  •  для сержантського і старшинського складу – 9 прожиткових мінімумів;
  •  для офіцерського складу – 10 прожиткових мінімумів.

ОГД для контрактників та мобілізованих (Наказ Міноборони №260)

•  за станом здоровʼя:
виплачується в розмірі 50% місячного ГЗ за кожний календарний рік служби;
  •  за вислугою понад 10 років:
виплачується в розмірі 50% місячного ГЗ за кожний календарний рік служби;
  •  сімейні обставини та інші поважні причини (визначені постановою Кабміну №413):
виплачується в розмірі 25% місячного ГЗ за кожний календарний рік служби.