Основні позиції інформаційного реагування. Пояснюємо складні речі простими словами

ЯК ПОЯСНЮЄТЬСЯ:

ЗАГРОЗА РУМУНІЇ З БОКУ РФ

4 вересня безпілотники Shahed, якими росіяни атакували Ізмаїльський район України, впали і вибухнули на території Румунії

• Російські терористичні обстріли ракетами і дронами – це загроза регіонального масштабу, а не лише для України.
  • Від російських атак по Україні вже не раз потерпала територія Молдови і Польщі.
  • Портова інфраструктура, яку РФ обрала за мішень для атак, знаходиться у безпосередній близькості до території Румунії та Молдови, ці країни у зоні безпосереднього ризику.
  • Приховування та заперечення проблеми – неправильна тактика для суміжних з Україною держав, які періодично потерпають від російських атак. Через такі провокації Москва тестує готовність НАТО захищати себе.
  • З боку Заходу існують дві адекватні відповіді на російські провокації: політико-дипломатичний тиск на Москву і посилення санкцій  а також збільшення оборонних потужностей України (зокрема, сучасними системами ППО).

РОСІЙСЬКО-ТУРЕЦЬКІ ПЕРЕГОВОРИ

4 вересня відбулася зустріч президентів РФ Путіна і Туреччини Ердогана у Сочі з метою пошуку рішення щодо “зернової угоди”.

• Історія “зернової ініціативи” вкотре засвідчила, що Росія нездатна виконувати взяті на себе міжнародні зобов’язання.
  • Путін категорично не зацікавлений в поверненні РФ до участі в “зерновій ініціативі”, однак прагне скористатися благими намірами Ердогана для політичних торгів та спроби подолати міжнародну ізоляцію, в якій опинилася РФ.
  • Підсумки російсько-турецьких переговорів у Сочі вказують на те, що жодних домовленостей досягти не вдалося.
  • Перші успіхи функціонування нового морського коридору довели, що “зернова ініціатива” можлива без Росії, але потребує більших інвестицій у її безпеку.
  • Будь-які нові угоди з Москвою, які не враховують, або порушують інтереси України, категорично неприйнятні та безперспективні.