Під час війни ризик захворіти на правець істотно збільшується, адже він може виникнути через потрапляння бруду в рану або через укус тварини.
Правець вражає нервову систему і викликає сильні судоми, а смертність від нього сягає 70%. При цьому обробка антисептиками не може знешкодити бактерії.
Єдиний спосіб запобігти правцю – це вакцинація.
Правець зустрічається в усіх частинах земної кулі. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей. Навіть у разі застосування найсучасніших методів лікування у розвинених країнах помирає 30-60 % госпіталізованих хворих. Натомість у реґіонах, де відсутня в необхідній кількості протиправцева сироватка смертність сягає 80 %. Смертність серед новонароджених дітей становить близько 95 %.
Активна імунізація населення України проти правцю, яка здійснюється з 1960 року, забезпечила зниження захворюваності загалом у 8,5 разів. З 1993 року у зв’язку з напруженою епідемічною ситуацією в Україні з дифтерією значно активізувалася масова імунізація населення проти дифтерії та правця, що зумовило відчутне зниження захворюваності на правець — до 41 випадку (0,08 на 100 000) у 1998 році, причому на вікову групу до 14 років прийшовся лише один випадок захворювання.
У середньому в Україні за останні 5 років зросла захворюваність та летальність від правця, яка перевищує 60 %
В інфографіці #МОЗ більше інформації про те, у чому небезпека правця, які ознаки інфекційного захворювання та як захиститися від правця.