На платформі Дія.Освіта тепер доступний освітній серіал для чинних, майбутніх військовослужбовців та їхніх родин — «Психологічна та юридична допомога під час воєнного стану».
«Станом на минулий рік у лавах ЗСУ служили понад мільйон осіб. Сьогодні ця цифра вища, оскільки все більше людей приєднується до оборони нашої країни. Це — сміливці, які щодня проходять випробування й часто потребують підтримки, зокрема психологічної та юридичної. Новий освітній серіал дає військовослужбовцям та їхнім близьким відповіді на поширені запитання та є джерелом прикладних порад. Дякуємо військовим за їхню роботу. Готуємося до перемоги», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Про що серіал?
- Юридична та психологічна допомога громадянам
- Корисна інформація військовослужбовцям
- Ключові аспекти готовності до бойових дій
- Стабілізація в кризових та екстремальних умовах
- Процес повернення до цивільного життя
«Військова служба — це шлях, на який стають ті, хто захищає незалежність і територіальну цілісність нашої держави. Цей курс допоможе зрозуміти шлях військовослужбовця, розкриє ключові питання психологічної готовності до бойових дій та стабілізації власного стану в різних умовах. Близькі та родичі військових зрозуміють, який шлях проходить військовослужбовець перед поверненням до цивільного життя», — підкреслив Олександр Вісіч, голова Правління БФ «Внутрішня сила нації».
Освітній курс містить 9 відео про те, чому важливо ознайомитися з військовим статутом і дотримуватися його, які документи необхідно мати призовникам, як полегшити перехід від цивільного життя до військового, чому варто заздалегідь навчитися технік саморегуляції, як діяти родичам захисників, які зникли безвісти або потрапили в полон, а також багато іншої корисної інформації.
Переглянути серіал можна за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/psychological-and-legal-assistance-to-the-military
Платформа Дія.Освіта створена з урахуванням ДСТУ ISO/IEC 40500:2015 «Інформаційні технології. Настанова з доступності вебконтенту W3C (WCAG) 2.0» щодо вимог безбар’єрності та потреб людей з порушенням зору. Частина контенту платформи містить субтитри українською мовою для користувачів з порушенням слуху, а деякі освітні продукти дублюють контент жестовою мовою.
Освітній серіал створено з ініціативи проєкту «Психологічна та юридична допомога під час воєнного стану», що реалізується благодійною організацією «Благодійний фонд “Внутрішня сила нації”» за фінансової підтримки NGO «Ukrainian Patriots» на базі Київського інституту сучасної психології та психотерапії спеціально для платформи Дія.Освіта.