Що варто знати про захворювання, повʼязане із захистом Батьківщини?

Якщо ви отримали захворювання під час участі в бойових діях, вам варто пройти військово-лікарську комісію. Оскільки саме ВЛК може привʼязати ваше захворювання до захисту Батьківщини.
Звертаємо вашу увагу, що підтвердити привʼязку захворювання до захисту Батьківщини можна:
– витягами з бойового розпорядження;
– медичними документами (фіксація в медроті скарг на ваш стан здоровʼя, довідки ВЛК, висновки лікарів).
Тому ми радимо завжди зберігати ці документи.
Для того, щоб отримати групу інвалідності або відсоток втрати працездатності, вам необхідно пройти МСЕК.
Є конкретний перелік захворювань, за яких ви можете отримати групу інвалідності. Вони визначені наказом МОЗ №561.
Якщо вам встановили відсоток або групу, ви можете претендувати на одноразову грошову допомогу. Розмір цієї виплати має привʼязку до прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року.
Про суми ОГД, які ви можете отримати цьогоріч, розписали у горталці.