Сьогодні – День заснування Європейського Союзу

Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання.

Україна робить рішучі кроки на шляху вступу до Європейського Союзу, про що свідчить підписання «Угоди про асоціацію».

Тому на День народження Європейського Союзу доцільно згадати цінності ЄС, які є важливою складовою його функціонування. Більш того, підтримання цінностей країною-кандидатом є однією з умов підписання з нею угоди про вступ до Європейського Союзу.

Повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин – ці цінності є спільними для держав-членів в рамках суспільства, яке характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок та чоловіків.
Сподіваймося, цінності Європейського Союзу в України матимуть таку ж соціальну і правову вагу, як і для громадян Європейського Союзу!