У відділі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей відбувся майстер клас з виготовлення «ляльки-мотанки»

23 лютого у відділі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей Хмельницької районної військової адміністрації було проведено майстер клас з виготовлення «ляльки-мотанки», що присвячений «Дню Української Жінки».
Майстер клас провела Світлана Довгань, методист Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва. Майстер-клас відвідали, Інна Пікало, начальниця відділу підтримки ветеранів та членів їх сімей,  Катерина Українець, психологиня ГО “УРБАНПро”,  мами,  дружини та сестри Захисників.
Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. І зовсім не має значення чи створилася лялька на швидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи подарунок до свята.

Сама назва ляльки – «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра.

Це була не просто іграшка, вважалося, що вона захищала людину від неприємностей і лиха. Раніше майже в кожній селянській хаті можна було побачити ляльок. Ця лялька відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя. За старовинним повір’ям, через обличчя в ляльку вселяється душа, а душа буває доброю чи злою…

Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх.  Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки.

Виготовлені мотанки поїдуть до хлопців на передову в якості оберегу. Адже, як відомо, такі ляльки з давніх-давен вважають своєрідним захистом, що втілює добро, лагідність та затишок.