В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮВАЛИ ПРОГРАМИ ПІЛЬГОВОГО КРЕДИТУВАННЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, А ТАКОЖ ДЛЯ ОСББ ТА ЖБК ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ЕНЕРГЕТИКИ

Громадяни, ОСББ та ЖБК тепер можуть скористатись програмою «Доступні кредити 5-7-9» для купівлі та встановлення енергообладнання. Така можливість з’явилась з 20 липня.
Умови для приватних домогосподарств:
  •  Пільгове кредитування під 0%;
  •   Держава повністю компенсує відсоткову ставку впродовж 10 років;
  •  Сума кредиту — до 480 тис. гривень.
Можна закуповувати та встановлювати сонячні панелі з системами накопичення енергії та вітрові установки.
Умови для ОСББ та ЖБК:
  •  Відсоткова ставка — 7%;
  •  Термін кредиту — до 5 років;
  •  Сума кредиту — до 5 млн гривень.
Можна купувати та улаштовувати генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а також установки зберігання електричної енергії та допоміжне обладнання.
Програма працюватиме у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування.
Для того, щоб скористатись державною програмою пільгового кредитування керівництво ОСББ чи ЖБК має:
  •  подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з державою за програмою «Доступні кредити 5-7-9»;
  •  надати пакет необхідних документів, встановлених банком.
Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що розвиток альтернативних джерел генерації енергії має стати складовою нової української енергосистеми і подібні програми безумовний вклад у це. Адже тепер домогосподарства та ОСББ і ЖБК отримають доступні інструменти розбудови власних енергетичних потужностей, — додала Юлія Свириденко.
Детальніше: https://cutt.ly/NekyrSXO