Це стало можливим завдяки укладеному договору про інформаційну взаємодію між Мінветеранів та Мінсоцполітики.
Синхронізація інформаційної взаємодії між реєстрами значно скоротить час на обробку інформації та прийняття рішень.
«Автоматичні послуги та інформаційні обміни — окремий великий напрямок роботи Мінсоцполітики. Синхронізація інформаційної взаємодії між реєстрами значно скорочує час на обробку інформації та прийняття рішень, відтак громадянам не доведеться витрачати час на збір довідок у різних держустановах», — зазначив заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.
Цим договором визначено порядок взаємодії між реєстрами міністерств з метою забезпечення обмінів даними про ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни щодо їх пільгової категорії, інформації про інвалідність, забезпечення допоміжними засобами реабілітації тощо, а також підтвердження їх статусу.
“Мінветеранів та Мінсоцполітики об’єднують зусилля для забезпечення доступу ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів до належних послуг – швидко, зручно і безпечно. Інформаційний обмін, спрощення процесів та активна співпраця обох відомств над цифровими рішеннями відкриває двері до нових можливостей для наших Захисників і Захисниць на шляху повернення до мирного життя”, – наголосила заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита.
Раніше переважна більшість процесів відбувалась в ручному режимі та з паперовим документообігом. Тепер завдяки передачі відомостей з ЄІССС до Єдиного державного реєстру ветеранів війни та у зворотному напрямку, створення нових та оновлення наявних карток визначених категорій осіб відбуватиметься автоматично. Також налагодження інформаційної взаємодії унеможливить підробку документів.