Користь донорства для здоров’я
Вже одна донація стимулює роботу серця, печінки та селезінки.
Регулярне донорство знижує ризик розвитку тромбозів та онкологічних захворювань.
Системні донори загалом менше хворіють і довше живуть, що може бути пов’язано як з користю від самих донацій, так і з тим, що такі люди ведуть більш здоровий спосіб життя.
Донорську кров перевіряють на ВІЛ, сифіліс і гепатити, а перед її здачею у людини перевіряють рівень гемоглобіну та деякі інші показники крові. Тож донорство – гарний спосіб до певної міри контролювати стан свого здоров’я.
Так званий ефект warm glow, коли людина відчуває радість від зробленої доброї справи – теж про здоров’я, зокрема, ментальне.
Як підготуватись до здачі крові
Кров здають у першій половині дня. Перед цим варто добре виспатися, а напередодні – не перевтомлюватися. За 48 годин до донації не слід вживати алкоголь та медикаменти.
Протягом доби перед здачею крові необхідно дотримуватися нескладної дієти, відмовившись від: молочних продуктів, яєць, жирного м’яса, ковбас, копчених виробів, снеків і фастфуду, солодощів.
Основу меню мають складати вуглеводи – каші, макарони, картопля (печена або варена), хліб. Жири краще вживати лише рослинні, м’ясо та рибу – нежирних сортів. Ласувати можна фруктами чи сухофруктами, сухим печивом, солодкими сухариками.
Зранку перед донацією слід легко поснідати – наприклад, кашею на воді та солодким чаєм з печивом. А от каву краще не пити ні перед процедурою, ні після.
Від куріння, якщо ви палите, варто утримуватися 2 години перед здачею крові та 2 години після.
Після донації, за можливості, уникайте суттєвих фізичних навантажень та алкоголю протягом 12 годин, вдосталь їжте і пийте побільше рідини.