Як українським громадам взяти участь у програмі Interreg Europe: процедури та дедлайни

Нещодавно в рамках Програми міжрегіонального співробітництва Interreg Europe (далі – Програма) оголошено про новий конкурс – третю хвилю – проєктів, у якому вперше може брати участь Україна.

Також презентовано спеціальну процедуру, за якою заявники з України можуть долучитися до проєктів першої та другої хвилі, що вже реалізовуються.

Участь у програмі можуть брати органи державної влади, органи місцевого самоврядування та неприбуткові організації, які співпрацюють з публічними органами влади щодо напрацювання політик місцевого розвитку. Важливо, щоб організації, які подаються для участі у проєкті, мали реальну можливість впливати на розробку конкретних політик місцевого розвитку та їх впровадження.

Долучення до проєктів, що реалізуються

150 проєктів, затверджених під час першої та другої хвилі, зможуть долучити українські організації до партнерів проєкту. Заявки очікуються до 7 червняДетальніше про процедуру долучення до проєктів можна дізнатися на сайті програми.

9 квітня 2024 року об 11:00 -13:00 за українським часом Секретаріат Програми проведе онлайн-захід для проєктів двох попередніх хвиль та потенційних заявників з України та інших шести країн. Під час заходу програма відповість на питання щодо заявок обмеженого конкурсу, а проєкти, готові до залучення нових партнерів, зможуть презентувати себе для учасників із нових країн.

Для того, щоби взяти участь, потрібно попередньо зареєструватися за цим посиланням.

Також Програма планує серію інфо-сесій, під час яких потенційні заявники можуть адресувати Програмі запитання щодо заявки та реалізації проєктів.

Новий конкурс проєктів – третя хвиля

Українські організації можуть бути як основними партнерами, які пропонують ідею проєкту, так і звичайними партнерами, які долучаються до проєктної ідеї основних партнерів.

Для подачі проєкту необхідно зібрати консорціум партнерів проєкту з усіх чотирьох регіонів Європи: Півночі — Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Швеція; Сходу — Австрія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія; Півдня — Хорватія, Кіпр, Греція, Італія, Мальта, Португалія, Іспанія;  Заходу — Бельгія, Франція, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія.

Основний партнер відповідає за подачу проєктної заявки від імені всього консорціуму та всю подальшу комунікацію проекту з Програмою, в тому числі за звітування, аудит та проплати. Партнери проєкту відповідають  за реалізацію власних активностей в межах проєкту. Також, всі партнери мають бути спроможними залучати співфінансування у розмірі 20%  (для органів державної влади та місцевого самоврядування) та 30% (для неурядових організацій). Гранти надаються за принципом постфінансування щопівроку на підставі наданих платіжних документів  Тому партнери мають мати достатньо фінансових спроможностей інвестувати фінансові ресурси в реалізацію проєктів.

На сайті програми розміщені корисні відео щодо того, як написати грантову заявку.

Як знайти партнерів для проектів

Щоб знайти партнерів для реалізації проєктів в рамках Програми, приєднуйтесь до спільноти та заповніть свій профіль. Як член спільноти, ви можете використовувати спільноту для пошуку нових контактів та знайомства з однодумцями та отримувати інформацію про заплановані онлайн і оффлайн нетворкінгові заходи.

Ознайомитися з  ідеями проєктів, які вже реалізуються, та сконтактувати з партнерами для долучення до наявних чи нових проєктів можна тут.

Джерело: сайт “Децентралізація”