Якщо ти вирішив оформити договір страхування уважно вивчи усі його умови перед підписанням.

На що варто звернути увагу?
  •  Розмір страхової суми – у межах цієї суми ти зможеш отримати страхову виплату у разі настання страхового випадку.
  •  Ліміти відповідальності страховика за страховим ризиком чи подією – максимальна сума страхової виплати за договором страхування або за певним страховим випадком чи об’єктом страхування.
  •  Перелік страхових ризиків – це непередбачувані ймовірні події, на випадок настання яких проводиться страхування.
  •  Перелік винятків із страхових випадків.
  •  Розмір франшизи – частина збитків, яку страховик не відшкодовує.
  •  Дата, періодичність сплати та розмір страхової премії. Страхова премія – це плата за страхування, яку клієнт зобов’язаний сплатити страховій компанії згідно з договором страхування. Договір зазвичай починає діяти тільки після сплати страхової премії в повному обсязі або її першої частини.
  •  Період очікування – проміжок часу, що визначено умовами договору страхування, коли не діє страховий захист за певними ризиками.
  •  Порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку. Невчасне повідомлення страховику про таку подію часто стає причиною відмови у страховій виплаті.
  •  Права та обов’язки сторін договору.
  •  Строки прийняття страховиком рішення про здійснення страхової виплати, порядок та умови здійснення страхових виплат.
  •  Наявність додатків, посилань на пов’язані документи та їх зміст.
  •  У яких випадках договір страхування припиняє діяти.
 Залежно від класу страхування дізнайся, з якими структурами, крім страховика, доведеться взаємодіяти в разі настання страхового випадку. Наприклад, оформлюєш медичне страхування – з’ясуй перелік установ/лікарень, у яких можна отримати послуги і які будуть покриватися договором страхування.
Більше про страхування, дізнавайся на сайті з фінансової грамотності «Гаразд» за посиланням: https://harazd.bank.gov.ua/article/strahuvanna
Мін’юст – генеральний партнер інформаційної кампанії #ЗнайСвоїПрава_Страхування #ЗСП_Страхування