Основна мета реформи – створити прозору, зрозумілу та справедливу систему, яка забезпечить людині, яка зіткнулась з важкою хворобою чи травмою, більш швидку, комплексну і повну допомогу від держави. Така допомога не обмежуватиметься лише фінансовою компенсацією – для відновлення людині буде надаватися все необхідне.
В межах реформи планується запровадження наступних змін:
– Соціальна підтримка людини розпочинатиметься з моменту виявлення мультидисциплінарною командою в лікарні потреби людини у додатковій допомозі (соціальній, фінансовій, адаптації робочого місця тощо).
– Реабілітація здійснюватиметься ЛИШЕ за потреби, і не буде обов’язковою
За необхідності термін проходження реабілітації подовжується ДО 1 року (сьогодні – до 4х місяців). Весь цей час держава буде надавати людині всю необхідну, зокрема фінансову, підтримку.
Після завершення лікування та реабілітації буде здійснюватись оцінка працездатності. Вона ніяк НЕ прив’язана до статусу інвалідності і НЕ є його умовою. Оцінка працездатності – один з етапів на шляху повернення людини до активного життя
Передбачається збільшення страхових виплат, для осіб із повною втратою працездатності вони суттєво зростуть
Реформа НЕ стосується людей, які вже мають інвалідність. Мова йде про працюючих зі страховим стажем, які потребують лікування після хвороби чи травми.
Всі пільги для осіб з інвалідністю зберігаються.