Виклики у сферах економічної інтеграції, зміцнення демократичних інституцій, підготовка до переговорів про членство України в ЄС та гармонізація законодавства України до європейських норм — ключові теми конференції «Як виглядає шлях України до ЄС», організований офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейськаої та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанишиної за підтримки USAID.
«Відновлення України — це відновлення шляхом євроінтеграції. І Європейський Союз готовий за допомогою своїх структурних фондів допомагати нам відбудувати та модернізувати державу на шляху євроінтеграції. Вже зараз фінансування 85% всіх проектів відновлення відбувається через механізми міжнародних фінансових організацій, в більшості це реструктуризовані кредити, які ми спрямовуємо на дійсно пріоритетні проекти. Ми фокусуємо нашу співпрацю на проектах, які відновлюють критичну інфраструктуру, сприяють підвищенню експортного потенціалу, повертають базові умови життєдіяльності в українські громади», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Зокрема, Олександр Кубраков акцентував на кількох проектах, вже реалізованих спільно з країнами Європейського Союзу.
Продовження до 30 червня 2024 року Угоди між ЄС та Україною про вантажні автомобільні перевезення. Це дозволяє нашим перевізникам працювати на європейському маршруті без дозволів, що в свою чергу сприяє роботі експортерів.
Завдяки транспортному проекту «Шляхи солідарності» експортувано десятки мільйонів агропродукції суходолом. У рамках співпраці через механізм CEF мобілізувано понад 1 млрд євро на подальший розвиток прикордонної інфраструктури, а також розвиток дунайських портів.
Разом з європейськими партнерами працюємо над включенням української частини Дунаю до карт Транс’європейської мережі внутрішніх навігаційних шляхів (TEN-T). Судновий хід «Дунай – Чорне море» сприяє отриманню судновласниками інформації для безпечної навігації та підвищує конкурентність.
В умовах блокування росією українських чорноморських портів ми розвиваємо автомобільну прикордонну інфраструктуру із Польщею, Румунією, Словаччиною.
Уперше за 17 років відновили залізничний маршрут до Румунії, відновили ще дві залізничні ділянки до Польщі.
Також Міністерство активно адаптує вітчизняне законодавство до загальноєвропейських вимог. Наразі 11 пріоритетних законопроєктів у сфері європейської інтеграції очікують розгляду Верховною Радою України.
Джерело: Урядовий портал