Із 18 по 27 вересня кожна територіальна громада України може податися на участь у пілотному проєкті Мінсоцполітики з підтримки ментального здоров’я. Його мета – відкрити для українців Центри життєстійкості – безпечні та безбар’єрні простори психосоціальної допомоги.
Фінальний відбір громад цьогоріч відбувся у травні, однак у Міністерстві соцполітики ухвалили рішення про збільшення квоти. Причина – затребуваність проєкту серед українців.
“Ми побачили великий запит людей на Центри життєстійкості. Для них такі простори стали місцями сили та опори. А для громад – осередками, які формують культуру турботи про ментальне здоров’я. А ще – середовищем для розвитку батьківських компетентностей і укріплення родинних стосунків,” – розповідає Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Наразі Центри життєстійкості працюють по всій Україні – до проєкту долучилися близько 190 громад з 22 областей. 162 з них вже відкрили такі осередки та надають послуги громадянам.
У Центрах життєстійкості команди психологів та фахівців соціальної роботи допомагають жителям громад долати стреси, пропрацьовувати травматичний досвід і різні соціальні виклики. А також – навчають кожного відновлюватися після потрясінь, повертатися до активного життя і включатися в ініціативи своєї громади.
Як громаді долучитися до проєкту?
Щоб відкрити для жителів своєї громади Центр життєстійкості, органи місцевої влади мають виділити та утримувати приміщення для такого простору.
Відбір територіальних громад триватиме з 18 по 27 вересня (до 23:59).
Подати заявку потрібно за адресою: info@mlsp.gov.ua з копією на адресу vidbirgromadi@gmail.com.
Отримати консультацію щодо подачі заявки представники місцевого самоврядування можуть за тел.: +380 63 754 4122
Нормативно вимоги до приміщення та процедура подачі заявки прописані у постанові № 1049 Кабінету міністрів України. Більше деталей щодо участі у проєкті прописані на сайті Міністерства.
У допомогу громадам Мінсоцполітики спільно з урбан-бюро Big City Lab за підтримки агрохолдингу Астарта розробили Посібник з облаштування Центрів життєстійкості.
Держава покриває усі витрати з оплати роботи команди, яка надає послугу з формування життєстійкості.
Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.