Вперше опубліковані відкриті дані з Реєстру міжнародних автобусних маршрутів

Набір даних дає змогу досліджувати транспортну галузь, аналізувати поточний стан пасажирських перевезень і створювати нові сервіси для громадян.
8 жовтня Укртрансбезпека опублікувала відкриті дані з Реєстру міжнародних автобусних маршрутів загального користування. Набір даних містить інформацію про назву кожного маршруту, графік руху автобусів ним, розклад та перелік зупинок, протяжність, загальний час подорожі, дані щодо виконавців маршруту. Реєстр доступний на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних: https://bit.ly/3XZ0x8f

Публікація відкритих даних дає змогу:

державі — аналізувати міжнародні перевезення, прогнозувати тенденції, виявляти нелегальних перевізників та порушення у дотриманні ліцензійних умов, ухвалювати управлінські рішення на основі даних;
бізнесу — прогнозувати попит та оптимізувати маршрути, використовувати ці дані для сервісів продажу квитків, відстеження рейсів, агрегатори маршрутів.
Команда Texty.org.ua проаналізувала Реєстр міжнародних автобусних маршрутів та підготувала серію інфографік. Фахівці зʼясували, що:

Понад 1200 маршрутів поєднують Україну з іншими країнами.
Найпопулярніші міста відправлення — Київ, Одеса, Запоріжжя, прибуття — Кишинів, Варшава, Прага.
Максимальна тривалість маршруту — 76 годин 50 хвилин.
Більше інформації про маршрути, перетин кордону та перевізників за посиланням.

Опубліковані відкриті дані не містять інформації, яка може загрожувати національній безпеці України.

Ініціативу з відкриття даних реалізує Укртрансбезпека, Міністерство розвитку громад та територій в співпраці з Міністерством цифрової трансформації та за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Аналітика підготовлена Texty.org.ua у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад та територій та Державною службою з питань безпеки на транспорті за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.