Про проведення засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми 26.04.2022 року

26 квітня 2022 року відбулося засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

На порядку денному розглядалися наступні питання:

1. Про розгляд звіту Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 15.04.2022 року №4446.2/22/46, за результатами моніторингового візиту до Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
  2. Про виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» в Хмельницькому районі.

Головував на засіданні Коваль Володимир Васильович, перший заступник голови районної державної адміністрації, голова Координаційної ради, який зазначив, що Хмельницькою районною державною адміністрацією координується робота щодо забезпечення постраждалим особам доступу до комплексних послуг, орієнтованих на їхні потреби; надання якісних соціальних послуг постраждалим від насилля, а також формування у суспільстві нетерпимого ставлення до насильства; підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства; надання кожній постраждалій особі інформації про її права та можливості реалізації таких прав шляхом заслуховування представників громад, відповідальних з питань протидії та запобігання домашньому насильству на засіданнях районної Координаційної ради.

По першому питанню порядку денного «Про розгляд звіту Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 15.04.2022 року №4446.2/22/46, за результатами моніторингового візиту до Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі» інформувала Гулько Надія Іванівна, начальник управління соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації яка повідомила, що 12.04.2022 року здійснено візит до управління Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, з метою моніторингу додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі .

Моніторингом встановлено, що управлінням дотримано вимог Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють  заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, (Далі Постанова), в частині визначення координатора та відповідальної особи.

Поряд з цим вказано на недостатнє висвітлення проведення засідань координаційних рад та оприлюднення інформації про проведену роботу в даній сфері на веб-порталі територіальних громадах Хмельницького району.

На інформаційних веб-порталі Антонінської та Летичівської селищних та Деражнянської міської територіальних громад відсутня будь-яка інформація із зазначеного питання, що необхідно виправити в найкоротші терміни.

По другому питанню слухали Сівко Олександра Володимировича – начальника сектору запобігання та протидії домашньому насильству Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, підполковника поліції, який зазначив, що станом на 25.04.2022 року на профілактичному обліку в поліції Хмельницького району перебуває 872 кривдники, що скоїли домашнє насильство. З січня по квітень 2022 року працівниками поліції в Хмельницькому районі виявлено 29 фактів порушення статті 126-1 (домашнє насильство).

Поряд з цим є необхідність тісного контактування з мобільними бригадами для негайного реагування на випадки вчинення домашнього насильства шляхом використанням електронної пошти, електронних сервісів, онлайн меседжерів Viber та WhatsApp.

За підсумками засідання рекомендовано об’єднаним територіальним громадам:

– забезпечити поширення та періодичне оновлення  інформації про насильство, права постраждалих осіб, заходи і соціальні послуги якими вони можуть скористатися, у тому числі на власному інформаційному ресурсі відповідно до пунктів 26-28,31 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658  «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»;

– створити мобільні бригади соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі в Антонінській, Війтовецькій, Вовковинецькій, Зіньківській, Наркевицькій, Солобковецькій, Чорноострівській, Щиборівській територіальних громадах;

– вжити заходів для забезпечення належної взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в громадах у порядку і спосіб, визначений Постановою:;

– вжити заходів щодо покращення інформування жителів територіальних громад Хмельницького району про домашнє насильство, права постраждалих осіб, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися на офіційних веб ресурсах громад;

– активізувати роботу координаційних рад створених в громадах району

– вжити заходів для налагодження співпраці працівників поліції з відповідальними особами по протидії домашньому насильству об’єднаних територіальних громад, службами у справах  дітей громад та мобільними бригадами для негайного реагування на випадки вчинення домашнього насильства шляхом використанням електронної пошти, електронних сервісів, онлайн меседжерів Viber та WhatsApp