Житлові субсидії

Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації надає інформацію про зміни призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон з травня 2022 року в умовах воєнного стану.

19 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану», згідно якої призначення житлової субсидії на наступний період з травня 2022 року домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022рр. проведено без звернення громадян.

Але, якщо розмір субсидії в опалювальний період дорівнював 0,00 грн., субсидія не буде розрахована. Якщо громадянам було відмовлено в призначенні субсидії – субсидія також не буде розрахована.

Перепризначення буде здійснюватися на підставі інформації, яка буде отримана органами соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС, після впровадження змін до програмного комплексу «житлові субсидії».

Призначатимуть субсидію і особам, які отримали валюту від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання.

Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій та пільг в квітні та протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону.

Окремо зазначаємо, що громадянам з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію призначать з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Цій категорії субсидіантів дозволили не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Але вони зобов’язані поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану.

Призначення житлової субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на 2022 рік.doc