Інсулінозалежні українці отримують ліки безоплатно

Попри тяжкі часи держава продовжує дбати про здоровʼя українців.

Програма, завдяки якій українці можуть отримувати «доступні ліки» та інсуліни безоплатно або з невеликою доплатою, діє і під час війни.

Наразі майже 216 тисяч українців отримують інсуліни за програмою реімбурсації, 64% інсулінів з усіх відпущених – безоплатні.

На час воєнного стану доступ до інсулінів максимально спрощено.

Якщо ви маєте складений ендокринологом план лікування, отримати рецепт можна у будь-якого лікаря первинної медичної допомоги (терапевт, педіатр, сімейний лікар).

Укладати нову декларацію необов’язково: у період воєнного стану громадяни, які вимушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок зі своїм сімейним лікарем, можуть отримати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування.

Рецепти на час війни діють як електронні, так і паперові. Якщо у лікаря немає доступу до Електронної системи охорони здоров’я – він випише паперовий рецепт, який теж буде дійсний.

Знайти аптеку, яка відпускає інсуліни, можна за наліпкою на вході «Доступні ліки + Інсуліни». Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 – оператор підкаже найближчу.

І наразі до програми реімбурсації входять 45 торгових назв препаратів інсуліну. Отримати препарати можна в будь-якій з понад 10,8 тис. аптек в України, які мають договір з НСЗУ. У 2023 році пацієнти з діабетом зможуть отримувати за програмою реімбурсації тест-смужки.