Вшанування пам’яті мільйонів українців, життя яких обірвала війна

22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування  пам’яті жертв війни, загиблих під час Другої світової війни.

Сьогодні у Хмельницькому відбулась церемонія покладання квітів до меморіального комплексу на військовому кладовищі за участю заступника голови районної державної адміністрації Віктора ПАЛАМАРЧУКА, представників обласної військової адміністрації, обласної та міської ради.

Крім перших осіб прийшли вшанувати пам’ять воїнів-визволителів представники силових структур  та члени ветеранських організацій області та міста, громадськість.

Воєнні дії тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року.

За підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей. 2,3 мільйони українців були вивезені для примусової роботи до Німеччини.  На території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл.