Фонд Східна Європа в межах реалізації швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)» оголошує конкурс на відбір шістнадцяти територіальних громад у Сумській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях для впровадження проєктів із цифровізації
Програма EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge коштом Швейцарії, у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, які допомагають удосконалювати якість урядування, покращувати взаємодію влади та громадян і сприяють соціальним інноваціям в Україні.
У сфері регіональної цифровізації Програма EGAP сприяє розвитку диджиталізації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також розширенню цифрової інфраструктури в громадах, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну; впроваджує цифрові інструменти; пропонує цифрові рішення для доступу до публічних послуг та е-демократії.
До участі в конкурсі запрошуємо органи місцевого самоврядування, які прагнуть активно працювати для зниження рівня корупції, покращення доступу громадян до послуг, а також мають на меті більше залучити громади до ухвалення важливих рішень.
Наразі цільовими регіонами Програми EGAP є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Сумська, Херсонська, Хмельницька та Чернігівська області.
У межах конкурсу планується відібрати 16 пілотних територіальних громад: по чотири у Сумській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях для подальшої співпраці.
Для участі у конкурсі заповнюйте форму заявки до 15 серпня 2024 включно.
Заявки приймаються тільки від органів місцевого самоврядування. Форму заповнює один раз уповноважений представник ОМС, інформація про якого зазначається в супровідному листі.
Супровідний лист в паперовому вигляді має підписати голова громади (або інша уповноважена особа), а також засвідчити печаткою або КЕП посадової особи ОМС.
На першому етапі територіальні громади відбирають за результатами розгляду поданих заявок. Другий етап передбачає інтерв’ю з представниками громад — фіналістами конкурсу.
Комісія враховуватиме такі критерії:
- досвід громади у впровадженні новітніх технологій та цифрових інструментів або реалізації інших проєктів, спрямованих на системний розвиток громади;
- наявність у штаті або готовність до запровадження окремих посад цифрового лідера (CDTO), IT-фахівця (-ів) та фахівця із взаємодії з громадою;
- готовність до співфінансування деяких спільних проєктів;
- наявність осередків громадянського суспільства, які прагнуть змін та розвитку громади, а також реальних прикладів співпраці (спільних проєктів) між ОМС і громадою;
- готовність використовувати цифрові інструменти для організації діяльності ОМС, сприяти розвитку демократії через підвищення впливу громади на ухвалення рішень.
Переможці будуть визначені до 1 жовтня 2024 року. Ми повідомимо всім учасникам конкурсу про результати розгляду їхньої заявки письмово.
Рішення конкурсної комісії не підлягає перегляду. Подані матеріали не рецензуються та не повертаються.
Для уточнення деталей та в разі виникнення питань звертайтесь до координаторки з цифровізації місцевого самоврядування Інни Скляр.
Електронна адреса: isklyar@egap.in.ua,
Телефон: +38 (093) 772-17-53