1 жовтня – День працівників освіти

Шановні освітяни!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем працівників освіти.

Це свято добра, мудрості та любові. Немає жодної іншої галузі, від якої так залежить історія, доля, майбутнє держави і суспільства. 

Дякуємо Вам за відданість і любов до професії, невтомну працю, витримку, милосердя, які допомагають нашим дітям пережити найскрутніші і найтрагічніші моменти нашої історії, вистояти і зберегти в своїх серцях добро і бажання жити, вчитися, любити та творити!

Дякуємо, що даруєте знання, досвід та душевне тепло учням.

Нехай ніколи не згасають ваші прагнення до нових знань та звершень!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, миру на рідній землі, нових відкриттів на нелегкому і надзвичайно відповідальному шляху.

«Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. Нагадаємо, що Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня »- інформує єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.
Свято «День вчителя» в жовтні відзначають: в Узбекистані – 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці – 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти – свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.
Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам в День учителя. Білі фартухи і сорочки одягали в кінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року.
«День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди» – затверджує урядовий портал.
Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.
Зі святом Вас, шановні працівники освіти!