11 листопада – міжнародний день енергозбереження

Його заснували ще 2008 року, проте останнім часом енергозберження торкнулося майже всіх українців.

Ми підготували кілька порад, як допомогти країні та зменшити використання електроенергії всього за кілька простих кроків:

  • По-перше, ми знаємо, що ви дуже любите залишати свій комп’ютер в режимі очікування на всю ніч. Що ж, якщо ми потрапили в «яблучко», то радимо взагалі вимикати штекер з розетки, якщо не користуєтесь пристроєм довгий час.
  • По-друге, краще взагалі не залишати приєднаними до розетки зарядні пристрої.
  • Загляніть у холодильник. Правда не для того, щоб чимось поласувати , а перевірте скільки у ньому льоду чи снігу. Холодильник та морозилку тримайте у чистоті і регулярно розморожуйте ці прилади та стежте за тим, щоб дверцята були щільно зачинені.
  • Давно мрієте про перестановку вдома? Зробіть її енергоефективною. Наприклад, розташувавши холодильник подалі від плити, колонки, бойлера та сонячних променів, ви зможете значно зекономити електроенергію.
  • У пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, зменшіть використання енергоємних приладів. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел, перенесіть прання та прибирання на кілька годин раніше або пізніше.
  • Оцініть стан опалювальної системи. Якщо техніка застаріла – вона витрачатиме набагато більше електроенергії. Наприклад, газовий котел, якому більше 20 років, уже не зможе працювати ощадливо. Тому варто провести чищення радіаторів і мереж та встановити новий котел.
  • Зробіть домівку енергоефективною. Якщо є можливість, запросіть фахівця перевірити внутрішню проводку, щоб не допускати втрат електроенергії. Якщо є шпарини у вікнах чи дверях – заробіть їх.

І пам’ятайте: кожен заощаджений кіловат електроенергії – інвестиція у вільне та незалежне майбутнє.

Об’єднуймось заради перемоги!