12 травня – День матері.

 

ДЕНЬ МАТЕРІ – міжнародне  свято на честь матері сім’ї,  материнських зв’язків  та впливу матерів у суспільстві. У кожній країні цей день святкують по-різному, але одне незмінне – ця дата адресована всім матерям.

Це свято, присвячене найважливішій людині у нашому житті,  має свою цікаву історію.

Запропонувала заснувати  свято американка Анна Джервіс у  1908 році. Її мати передчасно померла, тому Джервіс хотіла, щоб всі діти на цій Землі щорічно вшановували своїх мам. Вона писала листи з ініціативою і домоглася результату – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. Крок за кроком, все більше штатів впроваджували це свято. Згодом американська традиція перейшла у інші країни світу.

На сьогодні День матері відзначається у 85 країнах світу. Українці теж долучилися до його святкування,  у 1928 році,  за ініціативою Союзу  українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові.  1929 року Союз українок зініціював впровадження  свята на Тернопільщині. Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонене. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну. Офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.

День  матері  обпалений війною.  Це  день зі сльозами і день, що дає нам надію!  Війна дала чітке розуміння і визначення слова «Мати».

Матері  України  пишуть  нову  історію, яка складається із історій мільйонів українських мам –   жінок, які подарували життя своїм дітям та  роблять усе для того, щоб це життя зберегти. Кожна на своєму місці  і  в той спосіб, який для неї прийнятний. Вони шукають і знаходять сили, щоб пережити і прожити цю війну. Прожити самій і допомогти це зробити своїм дітям. Материнське серце завжди поруч з нами: воно щемить не лише за рідних дітей, а й за кожного – бо чужих дітей не буває.  Україна  потребує нове, розумне, освічене,  виховане покоління і ця місія лежить на плечах мам!

Дорогі  мами, мами війни … Мами, що бавлять дітей в бомбосховищах; мами, що зараз замість мами і тата; мами, що пішки йшли під кулями; мами, що вигадують нові ігри і казки попри внутрішню пустку; мами, які щодня відповідають на питання: « Коли ми повернемося додому…?»

Бути мамою під час війни – це відвага, ніжність та любов. Бути мамою на війні – це думати лише про безпеку для дітей. Це надзвичайна відповідальність та сила духу.

Мами  –  ви герої! Мами, сил вам і здоров’я!

Бажаємо  кожній матері – дочекатись, пригорнути, поцілувати… і  віримо, що сльози наших матерів сьогодні переродяться в усмішки наших дітей завтра!

Дякуємо  усім Матерям за наших прекрасних та найсильніших воїнів!

Слава Україні!