2 жовтня – День архітектора та архітектури

У архітекторів сьогодні професійне свято. У перший понеділок жовтня архітектори всього світу відзначають своє професійне свято.

Вітаємо  із професійним святом всіх архітекторів!

Архітектор – цікава та особлива професія. Це люди, що утворюють  світ, який нас оточує, в якому ми живемо – світ наших міст, селищ, сіл,  наповнюючи його красою та гармонією.

Щира подяка  майстрам, що роблять  наше життя, зручним та якісним, багатшим на  позитивні емоції.

Бажаємо всім причетним до цієї благородної професії  міцного здоров’я, творчої наснаги, успішної реалізації нових проектів та задумів.

Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня.

У 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-ї генеральної асамблеї в Барселоні, прийняла резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня.
Міжнародний союз архітекторів був створений одразу після другої світової війни. Тоді його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств – наслідків другої світової війни. Союз архітекторів СРСР був одним із засновників МСА і активним учасником його діяльності. Зараз в МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів.
Традиційно в цей день архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови і результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. Цього дня організовуються виставки. Кожен рік у свята певна тематика. Цього року свято проходить під девізом «Місто-простір спільного користування».