21 березня – Міжнародний день лісів

Напередодні Міжнародного дня лісу Анатолій Катеренчук, начальник Хмельницької ВРА разом з колективом долучилися до гарної справи – висадження дерев, це вже стало гарною традицією.

Цього разу висаджували дуби та горіхи, тому навіть найменша причетність кожного з нас до посадженого дерева буде вагомою підтримкою для життя на Землі.  Посадивши дерево, збагатимо планету чистим свіжим повітрям, покращимо екологічну ситуацію краю, збережемо здоров’я собі і майбутнім поколінням.

В сьогоднішніх реаліях ліс – відіграє надзвичайно важливе  стратегічне значення для оборони країни, адже лісівники  забезпечують дровами блокпости, військові частини, надають лісо – та пиломатеріали для укриттів та бомбосховищ, будь-яку допомогу нашим Збройним силам України, щоб укріпити наші позиції і не дати ворогу перемогти.

Адже, відповідно до програми Президента України Володимира Зеленського “Зелена країна”, метою якої є у найближчі 3 роки висадити 1 мільярд дерев в Україні та збільшити площу лісів на 1 мільйон га.

21 березня, в Північній півкулі – день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

У 2012 році, з метою підвищення обізнаності суспільства про важливість лісів, Генеральною Асамблеєю 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Починаючи з 2013 року Міжнародний день лісів  відзначають в усіх країнах світу.

Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль.

Хочеться зазначити: ліси є загальним надбанням людства. Вони являють собою найбільш біологічно різноманітну екологічну систему всієї суші, в якій мешкає і росте більше половини всіх наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.

Цікаві факти про ліс

– У лісах проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття

– Лісові масиви складаються з понад 60 000 видів дерев

– Понад мільярд людей безпосередньо залежить від лісів, як від джерела продовольства, даху над головою, енергетичних ресурсів та прибутку

– Генетична різноманітність допомагає лісу протистояти змінам клімату та іншим загрозам

– Біорізноманіття знаходиться у великій небезпеці через знелісення, деградацію лісів і зміни клімату

– Стале управління лісами та їх відновлення життєво важливі для людей, біорізноманіття та клімату.