4 травня – Міжнародний день пожежників.

Усіх, хто служить цій благородній і доблесній справі, вітаємо з професійним святом – Міжнародним днем пожежників! Бажаємо вам бадьорості, терпіння, здоров’я! І нехай вогонь горить тільки в очах від улюбленої справи!

4 травня відзначається міжнародне свято представників вкрай важливої та небезпечної професії – пожежників. Міжнародний день пожежників було встановлено, щоб вшанувати подвиг людей, які рятують тисячі життів. Цього дня пожежники отримують премії та нагороди, згадують тих, хто загинув під час виконання завдання, проводять тренінги та інформаційні заходи.

Міжнародний день пожежників – історія свята

Свято встановлено в пам’ять про трагедію, що сталася в Австралії 1998 року. Тоді в невеликому місті розгорілася сильна пожежа, а вітер розніс вогонь по всьому місту. У цій пожежі згоріли у своїй машині 5 працівників пожежної служби.

На згадку про жертв трагедії 4 травня 1999 року було встановлено Міжнародний день пожежників. Дата обрана невипадково, адже раніше в багатьох європейських країнах свято пожежників неофіційно відзначалося саме 4 травня.